Hamilton = James Hunt dneška

Hamilton na sebe strhl pozornost bulváru. A zatímco se jiní pohoršují, GPF1 tvrdí, že je to dobře.

8 Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 6. 08 2015 — Tomáš Richtr

Lewis Hamilton zejména v britských bulvárních médiích vzbudil v úvodu tohoto týdne velké pozdvižení. Nejprve svým ortodoxním účesem, a pak fotografiemi z karnevalu Kadooment Day, což je jeden z národních svátků Barbadosu. Tématem fotografií byl jejich sexuální nádech a také to, jak moc pop star Rihanna svého parťáka ‚zazdila‘ tím, že si jej vlastně ani moc nevšímala, a soustředila se na sebe.

Popravdě: Lewis Hamilton vzbuzuje mimosportovní zájem médií už nějakou dobu. Ať je to jeho styl módy, účesu, tetování nebo oblékání. I náš web se ze strany některých fanoušků ocitl pod tlakem kritiky, že informace tohoto typu je nezajímají, protože to nemá s F1 nic společného. V diskuzích se nad Hamiltonovými fotkami mnozí lidé pohoršují a nezřídka obhájce titulu mistra světa častují nekorektními výrazy.

A nechápou, jak může Bernie Ecclestone tvrdit, že Lewis Hamilton je naprosto špičkovým promotérem F1.

Inu… já jej chápu velice dobře. A dokonce s ním naprosto souhlasím.

Od roku 2007 jsem viděl různého Lewise Hamiltona. Jeho osobnost se hodně vyvíjela, někdy až turbulentním stylem. Přísně konzervativní prostředí McLarenu z něj dělalo člověka, kterým není, jakkoli McLaren dosáhl toho, co potřeboval: s tímto pilotem získat titul mistra světa. Vše se spustilo s jeho přechodem k Mercedesu, kde si vyjednal podmínky, které byly daleko benevolentnější než ty u McLarenu.

A mohu nesouhlasit s Hamiltonovými účesy, jeho stylem oblékání. Jeho tetováním. Nebo jeho přespříliš uvolněným chováním, kterým poutá pozornost bulváru.

Ale víte co? To je přesně to, co je na tom parádní. Lewis Hamilton je unikátní osobností, která svůj temperament projevuje pro sebe typickým způsobem. A to mi přijde hrozně fajn. Ostatně, není to přesně to, po čem fanoušci volají?! Aby piloti F1 byli sami sebou? Super seriozní chování a super seriozní vyjadřování nám všem leze krkem. V dřívějších dobách bylo ‚cool‘ kouřit, sexovat na potkání a jezdit v rychlých autech. A takového Jamese Hunta za to lidé milovali. Lewis Hamilton žije stejným životem, jen s moderními prostředky. A lidé jej za to kritizují. Neumím si tenhle rozpor vysvětlit jinak než pokrytectvím.

Když jsem v sobotu před Velkou cenou Maďarska s Hamiltonem hovořil, byl to nejvíce uvolněný Hamilton, jakého jsem za ta léta viděl. A on to v následujících vteřinách sám potvrdil! „Ani si nevzpomenu, kdy naposled jsem se cítil takto v pohodě,“ potvrdil. A nerozhodil jej ani výsledek závodu o den později.

Kéž by i další piloti F1 se projevovali podobně. Mám tím na mysli, aby byli sami sebou. Aby to nebyly strojené PR mašiny. Aby to byli unikátní osobnosti. A abychom mohli mnohé aspekty jejich chování vyzdvihovat a velebit, jiné zase kritizovat.

Protože přesně to je tím pikantním kořením, které nám v F1 chybí.

[wppa type=“content“ album=“214″]Any comment[/wppa]

Diskuse k článku

8 komentářů: “Hamilton = James Hunt dneška”

 1. Radek Hudin napsal:

  To je vtip?
  Pokud jezdec k něčemu (někomu) řekne svůj názor, nebo něco udělá podle svého vlastního uvážení, tak se hned musí omlouvat a v článku chcete, aby byli svoji? To nevím nevím…
  A Hamcek? Dobrý na trati, ale jinak hérečka, která perfektně využívá davové mínění ve svůj prospěch!

 2. The_NooB napsal:

  A pokud F1 potřebuje reklamu v podobě rozmazlených fracků, kteří si o sobě myslí kdovíco, tak ať už to všechno zabalí a pošlou do kopru!!! Každé odvětví motorsportu si má dělat reklamu na trati, ne přes šampónky. A někteří dokážou z úst vypustit, že je to takhle vlastně super. Ty vole, to je fakt nářez.

 3. The_NooB napsal:

  Nekompromisní urážka Hunta. On byl normální chlap, který si zkrátka užíval života. Na druhé straně měl obrovský talent, a myslím, že to všem dokázal. Nejen ve své mistrovské sezoně, kde zlí jazykové rádi tvrdí, že vyhrál pouze díky vynucené pauzy Nikiho Laudy.

  No a dnes tady vidím rozmazleného fracíčka, kterého ke své „slávě“ protlačil papínek a který jezdí v době, kdy už dávno nerozhoduje umění. K tomu teploušské „letecké“ brejličky, hadříčky, účesy, pomáda, … Korunu tomu všemu nasazují diamanty v uších. A jako přídavek samozřejmě nemůže chybět nějaké to úchylné selfíčko. To ale není pouze Hamiltonův defekt, za úchyláka považuji každého poblázněného selfíčkáře. Je to hnus, co se dnes děje…

  Celé toto porovnání je sakra mimo. 🙄 Stejně jako senil Bernie, u kterého jsou priority úplně jinde, než to, co kdo dokáže na závodní trati. F1 se v****l obrátila nejen na trati, ale i mimo ní.

 4. Jura napsal:

  Hamilton že je „svůj“ ? Hamilton možná kvůli komplexu z prostředí kde vyrůstal chce být a všem ukázat že je největší borec a idol. Proto tahle upjatost na kult osobnosti a přehnaná sebeprezentace. Všechno co dělá dělá tak aby se vykreslil v nejlepším světle, to neznamená že je svůj, to je maska jak chce aby jej lidi vnímali.

  Oproti tomu třeba Rosberg s přirozeným sebevědomím vůbec nemá potřebu toto řešit ..

  Takže ať si Hamilton dělá dál reklamu F1 cílenou na jednodušší a neodbornější část fans, ale ať nám není předhazováno že je samorostem typu Jamese Hunta.

 5. Kimi fan napsal:

  Souhlasím s Ascarim, srovnání s Huntem je opravdu více než hodně přísné 👿 👿

 6. alberto.ascari napsal:

  Jako všechno dobrý, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to je naprosto špičkově odpracovaný PR, a že spontánnosti je v tom tak 2%. Souhlas i s tím, že starý despota z něj vyrobil robůtka, který si vrznul prvně ve 24 letech a pak začal dohánět co zameškal. Ale i tak je to v pořádku, víří vodu kolem F1 a je to dobře. Jakákoliv publicita je lepší než žádná. Jenže to srovnání s Huntem, tak to je hodně přísný, takhle ne, to se chudák musel otočit v hrobě….

 7. Rendy napsal:

  Já také s článkem souhlasím a komu se Lewis, nebo jeho chování nelíbí, ať… se na něj nekouká a nečte o něm… 😉

 8. LCDH napsal:

  Naprosto s tímto článkem souhlasím. Je svůj, a to ho dělá výjimečným a taky je skvělou reklamou pro F1. 😛 😛

Napsat komentář