Hamilton je rád, že se letošního Mercedesu konečně zbavil

Pilot Mercedesu o víkendu v Abu Dhabi přiznal, že je rád, že se s letošním monopostem W13 konečně loučí. Hamilton ještě v úterý absolvuje test na okruhu Yas Marina a poté už do problematického modelu neusedne.

Štítky: 2022 Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 20. 11 2022 — Vašek Štěpánek

Měl to být rok, ve kterém se Mercedese dočká odplaty a dojede si pro další titul mezi týmy a Lewis Hamilton se stane osminásobným šampionem. Opak byl pravdou, sezona 2022 byla z pohledu Mercedesu spíše propadákem.

První vítězství přišlo až v závěru sezony v Brazílii, v té době už byly rivalové z Red Bullu jistými šampiony a když už vypadaly poslední dva závody slibně, problémy Mercedesu se na finále v Abu Dhabi vrátily. V důsledku toho se stříbrné šípy rychlostně propadly až za Ferrari.

Lewis Hamilton takový propad nečekal a je rád, že se s letošním monopostem W13 konečně loučí. „Rozhodně jsem takový náhlý propad nečekal. Do kvalifikace jsme si vedli docela dobře, ale potom se to celé nějak rozpadlo.

Na rovinkách jsme ztráceli přes šest desetin sekundy! Do příštího roku toho musíme hodně změnit. Myslím, že našimi největšími problémy jsou brzdy, velký odpor vzduchu a v konečném zúčtování také poskakování, které se náhodně vrací,“ popsal Hamilton.

„Už se opravdu těším na úterý, kdy se budu s touhle problematickou věcí [vůz Mercedesu] loučit. Bude to naposled, co tohle auto řídím a jsem rád, že se ho zbavuji,“ přiznal Brit ve službách Mercedesu.

Šéf týmu Toto Wolff s Hamiltonem soucítí, dokonce si na účet vozu W13 zavtipkoval. „No, co vám na to mám říct? Řekl bych, že tento monopost asi nebude na tom nejvyšším stupínku v našem muzeu ve Stuttgartu,“ dodal rodák z Vídně.