Hamilton je přesvědčený, že by Ferari porazil i bez safety caru

Mercedes potvrdil svojí dominanci na okruhu v Soči. Tentokrát se ale nejednalo a dominantní vítězství, ale především díky dobré taktice a několika okolnostem mohl německý tým slavit další double v letošní sezoně.

Štítky: GP Ruska Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 29. 09 2019 — Lukáš Podstata

Lewis Hamilton po závodě vzdal hold taktikům Mercedesu a přiznal, že Ferrari bylo v závodě opravdu silným konkurentem. „Od začátku měli tempo jako z jiné planety. Snažil jsem se jich držet, ale bylo to opravdu těžké. Doufali jsme, že jejich pneumatiky brzy začnou ztrácet životnost a my budeme ve výhodě. Také si myslím, že kdyby nevyjel na dráhu safety car a Sebastian zůstal v závodě, po nasazení měkkých pneumatiky bychom je dokázali stejně porazit. Bohužel ale Vettel odstoupil, a to divákům ukradlo show, kterou jsme mohli předvést,“ hodnotí závod Hamilton.

Valtteri Bottas, týmový kolega Lewise Hamiltona, nezačal závod vůbec dobře. V prvním kole ho překonal Carlos Sainz z McLarenu. Fin se ale brzy dokázal před Španěla vrátit. Kvůli výjezdům safety caru a odstoupení Sebastiana Vettela nakonec skončil pilot Mercedesu na druhém místě. Bottas byl proto se svým výkonem spokojený. „Myslím, že startovat do závodu čtvrtý, a nakonec skončit druhý je opravdu pozitivní. Měl jsem v Soči dobrý závod. Zejména druhý stint byl výborný.

Celý tým věděl, že bychom měli mít dobré závodní tempo a doufali jsme, že dokážeme Ferrari porazit. To se nám nakonec povedlo, ale musíme se v budoucnu více zaměřit na naše kvalifikační tempo, kde lehce ztrácíme,“ říká finský pilot.

S výkonem Bottase byl spokojený také šéf Mercedesu Toto Wolff. Ten řekl, že bez výkonu Bottase by bylo vítězství Lewise Hamiltona ohroženo. „Valtteri dnes skončil druhý, ale jeho výkon nám zajistil vítězství. Kdyby ho Leclerc dokázal předjet, naše výhra by byla ve velkém ohrožení,“ má jasno Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář