Hamilton hovoří o “tricích Ferrari”, ale FIA se jen baví

Ředitel závodů Charlie Whiting vyjádřil pobavení nad komentáři Mercedesu na adresu Ferrari. Tyto komentáře jsou voleny tak, že naznačují, jako kdyby dělalo Ferrari něco nelegálního a vždy doplní, že tím není myšleno, že by Ferrari dělalo něco nelegálního. Hamilton hovoří o "tricích", o kterých ale neví, jaké triky to jsou.

4 Štítky: Ferrari FIA Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 26. 08 2018 — GPF1.cz

Ferrari na náročném okruhu Spa-Francorchamps vyhrálo poprvé od roku 2009. Poslední tři závody vyhrál Mercedes. Po závodě Hamilton prohlásil, že Mercedes musí přijít na to, jaké triky Ferrari používá. Již dříve musel šéf Mercedesu Toto Wolff ujistit veřejnost, že věří FIA při kontrole pravidel.

FIA monitorovala zevrubně pohonné jednotky Ferrari už od Velké ceny Monaka a je přesvědčena, že jsou v pořádku. Hamilton přesto v cíli GP Belgie hovořil o “tricích”.

“Jsem těmito komentáři pobaven, abych pravdu řekl,” prohlásil Charlie Whiting. “Protože o autě Ferrari víme hodně, a neexistuje způsob, aby Lewis něco věděl o autě Ferrari. Ferrari odvádí dobrou práci. Mercedes se musí pokusit o zlepšení, nemám pravdu?

On ten komentář vlastně nic konkrétního nezmiňuje. Když říká, že Ferrari využívá nějaké triky, pak mají něco, co jim dává extra výkon. A toho jsme si vědomi. Nemáme s tím ale problém.”

Toto Wolff přiznal, že když nemá vysvětlení pro výkon Ferrari, hledají se “ošklivé věci”.

“Sledujeme našeho soupeře, a když nemáme vysvětlení, pak si představujete všechny ty ošklivé věci,” řekl Wolff. “Já nemám žádné informace a věřím FIA.”

Diskuse k článku

Napsat komentář