Hamilton experimentuje s nastavením i jízdou. Co funguje, využije příští rok

Mercedes sice obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Abú Dhabi první dvě příčky, ale Valtteri Bottas hned po dvojí výměně pohonné jednotky odstartuje do závodu ze chvostu pole. Zato Lewis Hamilton získal první pole position od Grand Prix Německa.

Štítky: GP Abú Dhabi Lewis Hamilton Zveřejněno 30. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Brit tak na svoje 88. kvalifikační vítězství musel čekat devět závodů, respektive čtyři měsíce! U Hamiltona něco nevídaného. „Přijde mi to jako delší čas než od Německa. Nemyslím, že jsem v kvalifikacích jezdil nějak špatně, jen jsem asi nedosahoval svých standardů. Samozřejmě je neskutečná satisfakce teď zvítězit a vědět, kolik úsilí jsme do toho dali. 88 kvalifikačních výher je zvláštní, přijde mi to skoro jako první pole position. Nevím proč. Je to jako něco nového, možná proto, že to trvalo tak dlouho od začátku sezony.

Myslím, že jde o to pochopit auto a dostat ze sebe to nejlepší. Nepřehnat to, nejezdit pod limit, prostě najít správný balanc napříč všemi roky. To se mi nepovedlo třeba v Austinu, kde auto mělo na první řadu a Valtteri ji získal, ale já ne. V takových případech je to hodně frustrující, stejně tak jako v Japonsku,“ popisuje Brit.

Experimenty jako příprava na rok 2020

Zdálo se, že Mercedes měl letos několikrát namále. Hlavně po letní pauze, kdy začal prohrávat s Ferrari. Podle Hamiltona byl tým ale v klidu. „V sezoně jsme se nikdy skutečně neobávali. Věděl jsem, že nemůžu vyhrát všechny závody, ale za poslední roky jsem měl ohromné štěstí, že jsme ve většině z nich uspěli a odvedli tak slušnou práci.“

Na závěr pak Hamilton dodává, že poté, co získal jistotu titulu, se soustředí na pokusy, aby zjistil, kde se ještě může zlepšit. Co bude fungovat, hodlá využít v příštím roce. „Poslední dva závody jsem hodně experimentoval s jezdeckým stylem a nastavováním auta, jen abych zjistil, zda z toho dostanu něco víc. Myslím, že se mi to povedlo. Není to stoprocentní, ale jsem šťastný z toho, co jsem se naučil a budu moci využít příští rok.“

Diskuse k článku

Napsat komentář