Hamilton dům za 16,5 milionu liber vlastní přes zahraniční firmu

Londýnské sídlo Lewise Hamiltona je registrováno jako vlastněné prostřednictvím offshore společnosti, odhalil The Guardian

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 2. 02 2023 — Jiří Košta

Pilot Mercedesu byl mezi řadou slavných tváří, které se prohlásily za skutečné vlastníky zámořských společností, které vlastní majetek ve Spojeném království, uvádí zpráva – a Hamilton říká, že mu to „neposkytuje žádnou britskou daňovou výhodu ani jinou finanční výhodu.”

Odhalení jsou součástí vládního schématu transparentnosti, jehož cílem je zajistit, aby HMRC vybralo správnou částku daně.

Vlastnit nemovitost ve Spojeném království prostřednictvím zámořské společnosti je legální a každý spojený s tímto novým registrem splnil své právní povinnosti.

Hamilton vlastní tři společnosti registrované na Britských Panenských ostrovech s adresami na Guernsey. Zpráva uvádí, že struktury těchto společností mají chránit Hamiltonovo soukromí.

Na jednu z těchto společností je registrováno sídlo v Kensingtonu v Londýně, které údajně stálo Hamiltona 16,5 milionu liber. Další dvě nemovitosti jsou zapsány na další dvě společnosti.

Hamiltonův mluvčí řekl: „Vlastnictví britských nemovitostí Lewise Hamiltona prostřednictvím společností uvedených v rejstříku zámořských subjektů mu nedává žádnou britskou daňovou výhodu ani jinou finanční výhodu. Lewis podporuje nový rejstřík, což dokazuje jeho zahrnutí britských nemovitostí a přidružených společností spolu s jeho skutečným vlastnictvím v rejstříku.

Hamilton nedávno prohlásil: „Jednou z věcí, se kterou se každý den potýkám, je, a takový je život a takový je už tisíce let, je takový rozdíl mezi bohatými a chudými. Když jedete po L.A., na ulicích stále žije tolik lidí.

Neměli byste mít miliardy. Měl by existovat limit, kolik můžete mít. Protože je toho dost pro každého. Takže nějak vytvořit zákon, který vytvoří větší rovnost a rovný přístup pro všechny. Nevím, jak byste ten zákon provedli.”

Čisté jmění Lewise Hamiltona se od roku 2021 zvýšilo o 40 milionů liber navzdory nejhorší sezóně F1 v jeho kariéře.

Je nejbohatším aktivním sportovcem v Británii, ale byl také jmenován pátým nejštědřejším britským člověkem poté, co během 12 měsíců věnoval 20 milionů liber na charitu.

Sedminásobný mistr světa je už nějakou dobu na čísle 1 v žebříčku platů jezdců F1 a očekává se, že to bude pokračovat, až sepíše novou smlouvu s Mercedesem, která ho potvrdí do roku 2024 a dále.

Polestar 6 byl navrhován jako soupeř pro Porsche 911