Hamilton chtěl zdviženým palcem vyjádřit Strollovi podporu

Pilot Mercedesu vysvětluje zvláštní moment z GP Kanady, kterým chtěl podpořit Lance Strolla.

Štítky: Lance Stroll Lewis Hamilton Zveřejněno 14. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Když Lewis Hamilton na cestě za vítězstvím v kanadské Velké ceně předjížděl o celé kolo domácího Lance Strolla, který se mu poslušně klidil z cesty, levou rukou pustil volant a zvedl palec. Celý formulový svět si toto gesto vyložil jako poděkování Strollovi za včasné uhnutí. Realita je ale jiná.

Jak Hamilton nyní vysvětlil, mělo se jednat o morální podporu mladému Kanaďanovi. Ten nezažívá lehký vstup do sezony, když si připsal už několik nehod a v padoku se čím dál více ozývají hlasy tvrdící, že Lance Stroll ve formuli 1 nemá co dělat, a kdyby nebylo otcových peněz, také by se do ní ani nedostal. V Kanadě však poprvé bodoval, když dokončil jako devátý.

„Vím, že má těžkou sezonu,“ prohlásil Lewis Hamilton. „Do formule 1 vstoupil s vlnou kritiky a všemi dalšími věcmi, kterým čelíte, když se sem poprvé dostanete a je vám teprve osmnáct – navíc přišel do jedné z nejtěžších sezon s ohledem na pravidla. V Kanadě vypadal, že dělá dobrou práci, a tak jsem chtěl, aby to věděl.“

S pozitivní odezvou se ale Stroll nesetkal u všech. Negativně kritický nástroj do letošní sezony prozatím posledního kanadského pilota v F1 asi nepřekvapí. „Je skoro o vteřinu na kolo pomalejší než Felipe Massa. Je to jeden z nejhorších nováčků v historii F1,“ tvrdí Jacques Villeneuve, mistr světa z roku 1997.

Nutno připustit, že tomuto tvrzení nasvědčují i Strollovy statistiky. Letos zatím dokončil tři závody ze sedmi, když vyjma Kanady dojel ještě v Rusku (11.) a ve Španělsku (16.). Felipe Massa přitom nasbíral už dvacet bodů.

Sám Stroll však tvrdí, že kritika se na něm nijak nepodepisuje. „Je mi jedno, co si lidé myslí. Jsem šťastný za sebe a za tým. To ostatní jsou jen zbytečné poznámky,“ prohlásil pilot Williamsu.

Diskuse k článku

Napsat komentář