Hamilton chtěl závod v Německu vzdát, přišel by tím o body

V době, kdy pilot Mercedesu kroužil na poslední příčce, se snažil tým přesvědčit, že nejlepší bude z Velké ceny dobrovolně odstoupit.

1 Štítky: GP Německa Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 30. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Stalo se tak 11 kol před cílem po dalším Hamiltonově výletu mimo trať a předtím, než zajel na svoji poslední, šestou zastávku u mechaniků. „Dobře Lewisi, zajeď do boxů pro nové pneumatiky,“ řekl Britovi přes vysílačku jeho závodní inženýr Pete Bonnington. „Odstavím auto,“ odpověděl Hamilton. S tím ale tým nesouhlasil. „Nikoliv, vždycky existuje šance.“

A Mercedes se nemýlil. Po penalizaci obou vozů týmu Alfa Romeo nakonec Hamilton obsadil deváté místo a na své konto si připsal dva mistrovské body. Brit teď stráví pár dní doma v Monaku, kde se bude zotavovat z nemoci a připravovat se na Grand Prix Maďarska, která se jede už nadcházející víkend.

„Lewisovi nebylo celý víkend dobře, ale myslím, že udělal vše, co mohl, aby byl v závodě na co nejlepším místě. Mnoho z nás by se ani do auta neposadilo, ale on to udělal,“ obdivuje Brita jeho šéf Toto Wolff. „Ale když je vám pár dní zle, fyzicky prostě nemůžete odvést ten nejlepší možný výkon. Je třeba ho obdivovat za to, že se o to vůbec pokusil.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton chtěl závod v Německu vzdát, přišel by tím o body”

  1. Ivan10 napsal:

    Body za co? Že dojel poslední? Kdyby mercedes neměl podplacené komisaře dostal by maximální černou. Jak asi mohly jezdci alfy za problém se spojkou, za to mohl tým (to se trestá jinak) , navíc jakou výhodu jim to přineslo, žádnou. Hamilton naopak naopak nezpomalil v průběh žlutých vlajek, vyletěl z dráhy a nechybělo mnoho a zabil dva traťové komisaře, kteří odklízení auto jen o pár metrů dále. Trest? Pro hamiho přece žádný.

Napsat komentář