Hamilton: Chtěl jsem si zazávodit s Vettelem, ale takhle je to lepší

Modlil se za déšť. Ten jediný mohl Lewise Hamiltona posunout směrem k vítězství v GP Singapuru. Stalo se krátce před startem a Brit vyhrál. „Chtěl jsem si zazávodit s Vettelem,“ tvrdil po dojetí do cíle.

Štítky: GP Singapuru Lewis Hamilton Zveřejněno 17. 09 2017 — Josef Nekvinda

Lewis Hamilton je na vítězné vlně, která se táhne již od GP Belgie. Vítězství ve velké ceně Singapuru se ovšem od počátku víkendu nerodilo lehce. Mercedes viditelně ztrácel nejen na Ferrari, nýbrž i na Red Bull. Start do závodu z pátého místa v takových podmínkách proto nebyl s vyhlídkami na další triumf příliš optimistický.

Jako by se ovšem na Hamiltona v poslední době lepilo štěstí. Krátce před startem začalo nad Marina Bay pršet a šance rostly. Když pak zhasla červená světla a trojice pilotů před ním spolu havarovala, veškeré negativní dění šlo mimo něj. Navíc se v tu chvíli dostal do čela závodu, odkud vedla jeho cesta rovnou do cíle. Pochopitelně nevěřícně zářil nadšením.

„Vydělal jsem na tom incidentu. Kdo by to byl řekl, že se stane něco takového,“ prohlašoval Hamilton po závodě. „Bylo to pro Ferrari opravdu nešťastné, nicméně skvělý výsledek je to pro náš tým. Daniel dnes předvedl dobrý výkon, užil jsem si závodění s ním.

Doufal jsem, že na začátku budu moci bojovat se Sebastianem. Když jsem projížděl třetí zatáčkou, měl jsem ho před sebou a říkal si ‚dnes to bude opravdový závod.‘ Samozřejmě, takto je to lepší a jsem rád, že jsme dojeli,“ pokračoval Brit.

Právě od snadného zisku pozic se Brit jen snažil neudělat chybu. Ostatně dovézt auto v pořádku do cíle dostal jako hlavní úkol i od svého managementu. V tom mu nahrával i fakt čistého prostoru před sebou.

„Podle mě se soustředíte jenom na výhru, takže se snažíte dostat dopředu. Potřeboval jsem, aby zapršelo a jakmile začalo, věděl jsem, kde skončím. Když bylo mokro, měl jsem rychlost, bohužel nám nefungovalo auto za sucha. Déšť, to byly moje podmínky,“ lebedil si Hamilton.

Diskuse k článku

Napsat komentář