Hamilton: Chci překonat Sennu v počtu pole position v řadě

Vicemistr sezony 2016 se rozpovídal o svých dojmech nejen z prvních dvou závodů nového ročníku. Lewis Hamilton se hlavně těší na těsnou bitvu s Ferrari, o níž se domnívá, že ji spolu s Mercedesem může zvládnout. „Každý malý krok vpřed, který jako tým uděláme, vytvoří tlak na soupeře,“ snaží se Brit vysvětlit jednu z výhod, která by mohla hrát ve prospěch jeho týmu.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 11. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože rychlostně jsou na tom vozy Mercedesu a Ferrari podobně, vypadá to, že monoposty obou týmů mají své silné i slabé stránky. Stříbrné šípy díky delšímu rozvoru excelují v chladnějších podmínkách a mají i lepší rychlost na jedno kolo.

Podle Hamiltona tým v posledních týdnech tvrdě pracoval na lepším porozumění monopostu W08 poté, co se během předsezonních testů objevily blíže nespecifikované potíže. Čína však potvrdila, že došlo ke zlepšení.

„Přijeli jsme na závod s nižšími teplotami, vzali si ponaučení z první Velké ceny a aplikovali ho na druhý podnik. Co se týče síly, jsme lepší. Ale z hlediska celkového tempa je Ferrari o něco rychlejší, rozdíl mezi námi je menší. Bude zajímavé vidět, jak se to vyvine v dalších závodech a s rozdílnými teplotami, profily okruhů…

Náš vůz je o 150 milimetrů nebo tak nějak delší než Ferrari. Jak to bude fungovat třeba v Monaku? Zatočit s takovým autem nezní jako velký problém, ale pocitově je to velký rozdíl. Takže další závody budou velmi zajímavé,“ tvrdí Lewis Hamilton.

„Jakákoliv výhoda, kterou získáte v jakémkoliv okamžiku, a hlavně v úvodu sezony, se snad vyplatí na konci ročníku. Jsme teď (s Vettelem) vyrovnaní. Musím zkusit dojet v dalším závodě před ním. Chci další pole position, to je můj cíl – mám jich teď šest v řadě, a Senna měl osm. Chci ho překonat!“

Vyjma Ferrari se letos musí nejen Lewis Hamilton vypořádat s novými pravidly ohledně startů. Ty jsou nyní těžší, a byl to navíc právě Mercedes, který měl vloni po zhasnutí červených světel největší problémy. Změnila se nějak situace?

„Je to rozhodně těžší, ale velmi tvrdě jsem na tom pracoval, vážně už to nešlo víc. A nepřestáváme, tento program pokračuje, ale jsem s tím teď spokojený. Je to jako v životě – jestliže chcete být zdraví, cvičíte a bolí to, takže nemůžete hned cvičit znova. Nakonec ale vidíte výsledky úsilí, které jste do toho vložili.

Letos je vidím víc a víc, i co se týče například úrovně mojí fyzičky, a samozřejmě právě na startech. Vidím výsledky, které nesou své ovoce,“ neskrývá nadšení Lewis Hamilton.

Diskuse k článku

Napsat komentář