Hamilton chce po FIA, aby mu vrátila před 10 lety odebrané vítězství v GP Belgie 2008

Byl to infarktový závěr Velké ceny Belgie 2008 před deseti lety. V jeho závěru sváděl Lewis Hamilton souboj s Kimim Räikkönenem, který ale nakonec na mokru boural a skončil v bariéře. Vyhrál Lewis Hamilton, ale za předchozí incident s Räikkönenem dostal časový trest 25 sekund. Hamilton ani po deseti letech nedokázal najít usmíření se sportovními komisaři tehdejšího závodu. Cítí se podveden a vyjádřil přesvědčení, že i s tak velkým časovým odstupem by měl ztracené vítězství dostat zpět. Vítězem GP Belgie 2008 se naopak stal Felipe Massa.

5 Štítky: GP Belgie Historie Kimi Räikkönen Lewis Hamilton Zveřejněno 10. 08 2018 — GPF1.cz

Incident mezi Räikkönenem a Hamiltonem se proslavil kvůli tomu, že po střihnutí šikany Hamilton vrátil získanou pozici zpět Räikkönenovi. Ale předjel jej hned o pár okamžiků později.

Hamilton vidí nespravedlnost v tom, že byl penalizován, i když vrátil pozici zpět. Jeho kritici ale namítají, že tak neučinil zcela a při následném předjetí Kimiho Räikkönena pořád těžil z výhody, kterou získal zkrácením poslední zatáčky.

Hamilton výzvu k navrácení vítězství z Belgie 2008 publikoval na Instagramu s tím, že „nikdy není pozdě na to napravit křivdu“. Svůj příspěvek ale vzápětí smazal.

Máte-li základní předplatné služby F1 Access, můžete se na záznam GP Belgie 2008 podívat zde.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Hamilton chce po FIA, aby mu vrátila před 10 lety odebrané vítězství v GP Belgie 2008”

 1. Mansell napsal:

  Rok 2016, boj o vítězství a Lewis si zkrátil trať 37 kolo

 2. Mansell napsal:

  Mně, jakožto nezaujatému to přijde trochu trapné. Jednak tohle je davno pryč a navíc to tak trochu zesměšňuje Lewise, který vyčítá, že tím mohl přijít o body. To by se pak muselo vracet toho víc. Jednou to rozhodnutí padlo. To by pak museli penalizovat Lewise za zkrácení tratě v Monaku, když za tunelem Ricciardose rozhodl jej předjed

 3. krakra napsal:

  To by potom naopak zpětně měl vrátit vítěztví i Michael Schumache.

 4. Mike Litoris napsal:

  Ano Lojzičko, bola to dyškrymynácija!!

 5. Rendy napsal:

  Bojuj Lewisi a získej po právu svůj 5 titul a letos šestý. 🙂 Byla to tehdy od FIA prasárna a hnusárna, jako vždy, když protěžovali a stále protěžují Ferrari (FIArri). 😉

Napsat komentář