Hamilton by měl přestat obviňovat jiné a místo toho se poučit

Sportovní šéf F1 Ross Brawn nesouhlasí s přístupem Lewise Hamiltona, který tvrdí, že se jej komisaři úmyslně snaží poškodit. Radí mu, aby se spolu s týmem spíše zaměřil na vlastní chyby a poučil se z nich do budoucna.

Štítky: Lewis Hamilton Pravidla Ross Brawn Zveřejněno 29. 09 2020 — Lukáš Štěrovský

Brawn tak naráží hlavně na poslední závod v Soči, kde si Hamilton při výjezdu z boxů (ještě před nájezdem na startovní rošt) dvakrát zkoušel rozjezd v nepovoleném místě. Nic platné mu nebylo ani požehnání týmu, pravidla a poznámky ředitele závodu před každou Grand Prix hovoří jasně – desetisekundová časová penalizace byla oprávněná. Byť se pak Hamilton divil, kde přesně že se o takové věci píše…

„Lewis měl v posledních závodech trochu smůlu s penalizacemi na Monze a teď v Soči. Osobně bych to neřešil, oklepal bych se z toho a přemýšlel bych, jak v budoucnu takovým incidentům zabránit,“ radí Britovi Ross Brawn.

„Vím, že přesně to udělá Mercedes. V týmu znám mnoho lidí z dob, kdy jsem tam působil. Poznají, že udělali několik chyb. To se stává. Záleží ale na tom, jak na to budete reagovat. Je snadné si myslet, že se všichni spiknuli proti vám, ale skoro vždycky zjistíte, že jste mohli něco udělat jinak. A z toho se můžete poučit,“ je přesvědčený sportovní šéf F1, který v Mercedesu figuroval v letech 2010 – 2013.

Hamilton obviňuje komisaře: Chcete mě zastavit