Automobilist.com

Hamilton brání Vettela: Dostane se z toho a vrátí se ještě silnější

Vettelovi se dostalo podpory i od jeho úhlavního rivala z Mercedesu, Lewise Hamiltona, který je přesvědčený, že jej chyba z GP Velké Británie nabudí.

Štítky: Ferrari Lewis Hamilton Mercedes Sebastian Vettel Zveřejněno 17. 07 2019 — Bára Goldmannová

Sebastian Vettel neprožívá zrovna jednoduché období. V posledních závodech je porážen svým týmovým kolegou Chalresem Leclercem, což jej dostává pod enormní tlak. To je také jistě důvodem četných chyb, kterých se německý závodník dopouští.

Při uplynulé Grand Prix Velké Británie opět chyboval, když se pokoušel vrátit předjetí Maxi Verstappenovi. Ovšem jeho manévr skončil katastrofou. Najel totiž do Nizozemcova red bullu a následně jej katapultoval.

Verstappen nakonec dokončil na páté pozici, zatímco Vettel do cíle dojel s kolem ztráty na vítěze Lewise Hamiltona.

Ačkoli se těsně po kolizi pilot Ferrari pozastavoval nad tím, co tam Verstappen nacvičoval, tak posléze uznal svoji chybu a svému sokovi z rakouské stáje se omluvil.

„Rozhodně věřím, že udeří zpět – podívejte se na ty velikány hrající tenis, on je (v F1) jedním z nich,“ uvedl Hamilton po závodě, zatímco sledoval v televizi finále Wimbledonu mezi Novakem Djokovicem a Rogerem Federerem. „Měl náročný závod, ale je čtyřnásobný mistr světa, takže se z toho dostane a zlepší se, pokud bude cítit, že je to potřeba, a v příštím závodě se vrátí silnější. Tak to dělají významní sportovci.“

Diskuse k článku

Napsat komentář