Hamilton ani Bottas nechtějí týmovou režii

Oba jezdci Mercedesu se vyjádřili proti použití týmové režie v dalším průběhu sezony. Něco takového není prý potřeba, přestože šéf týmu Toto Wolff tvrdil opak. Valtteri Bottas ale navíc přiznal, že pokud si to budou žádat podmínky, Lewisi Hamiltonovi uhne.

1 Štítky: Mercedes Týmová režie Zveřejněno 27. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Šéf Mercedesu Toto Wolff prohlásil po závodě v Bahrajnu, že Mercedes s ohledem na souboje s Ferrari bude možná muset přistoupit k týmové režii, kterou aplikoval během samotné Velké ceny. Valtteri Bottas totiž musel Lewisi Hamiltonovi hned dvakrát uhýbat.

„Nelíbilo se nám to, není to, něco jsme dělali poslední roky. Teď je ale situace jiná, takže potřebujeme řádnou analýzu naší pozice,“ prohlásil tehdy Wolff. Jaká je tedy situace před Velkou cenou Ruska?

Zatímco Bottas tvrdil, že týmové příkazy se ve stáji vůbec neřešily, Hamilton je rovnou proti jakékoliv týmové režii. „Nechci ji a nikdy jsem ani nechtěl. Vždycky je to zvláštní věc a těžká k posouzení, ale osobně se mi nikdy nelíbila,“ tvrdí Hamilton na adresu týmové režie.

„Nicméně je v našich pravidlech a náš přístup je takový, že tým musí vyhrát závod. Musíme to zkusit a pracovat jako tým, ale pouze za určitých situací. Týmová režie se liší v každé situaci, ale není to skvělá věc, kterou byste chtěli slyšet. Myslím, že pokaždé musíte posoudit svoji pozici a zvážit, zda přispíváte k týmovému výsledku, nebo ne. Až pak se rozhodnout pro režii,“ dodává Brit.

Byl to právě Hamilton, kdo v Bahrajnu dvakrát využil týmovou režii k předjetí kolegy Bottase. Jaký je Finův názor na stájové rozkazy? „Nemluvili jsme o tom, protože si myslím, že to není potřeba. Tenhle tým nikdy neměl jezdce číslo jedna a dva, a ani to neplánuje.

Pokaždé se snaží dát svým jezdcům stejné šance, ale poslední tři roky byl odstup na druhý tým větší. Teď může každá maličkost stát body,“ uvědomuje si Bottas. „Nemyslím, že se něco změní. Pokud budu mít třeba já z různých důvodů problémy, budu na jiné strategii, pak Lewisovi uhnu.

Pracujeme pro tým a cíl je získat pro něj maximum bodů. Vždycky jsem byl týmovým hráčem, ale co se týče budoucnosti mezi mnou, Lewisem a týmovou režií, nic neplánujeme. Tenhle rok musí být stáj mnohem opatrnější a chytřejší, takže budu sbírat co největší množství bodů v jednotlivých závodech,“ říká Valtteri Bottas.

Oba jezdci Mercedesu spolu zatím vycházejí a týmovou režii odmítají

Oba jezdci Mercedesu spolu zatím vycházejí a týmovou režii odmítají

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton ani Bottas nechtějí týmovou režii”

  1. Lacos napsal:

    Ještě pár závodu a ta jejich idylka skončí. Bubák bude protezovanej a Bottasovi konečně dojde v jakým týmu je.

Napsat komentář