Hamilton: Alonso k Mercedesu nepřestoupí

Lewis Hamilton vyloučil možnost, že by Valtteriho Bottase u Mercedesu pro sezonu 2018 nahradil Fernando Alonso. Ten byl týmovým kolegou Brita před deseti lety u McLarenu, a jejich vzájemné působení nedopadlo dvakrát dobře.

1 Štítky: Fernando Alonso Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 10. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Spekulace o Alonsově přestupu do Mercedesu se objevily prakticky ihned po oznámení Nika Rosberga o u končení kariéry. Místo Rosberga do Mercedesu nakonec zavítal Valtteri Bottas, jenže ten má smlouvu pouze na jednu sezonu. Pokud se neosvědčí, může být nahrazen některým z velkých jmen – právě třeba Alonsem nebo Vettelem, kterým u McLarenu, potažmo Ferrari končí smlouva rovněž na konci letošní sezony.

Jenže Lewis Hamilton se ostře vyjádřil proti možnosti, že by byli s Alonsem opět týmovými kolegy. „To se nestane. Valtteri je v týmu fantastický. V Austrálii byl velmi, velmi rychlý. Má jistě hodně potenciálu. Vše je o nalezení správné rovnováhy v týmu. Zatím máme s Valtterim skvělou rovnováhu a tým je tak perfektně vyvážený.

Když máte dva kilogramy na každé straně, a pak vezmete další dva a máte čtyři na jedné straně, k čemu to je? Potřebujete rovnováhu,“ zamýšlí se Lewis Hamilton nad současnou situací v Mercedesu.

Brit a Španěl spolu u McLarenu strávili velmi turbulentní rok 2007. Hamilton tehdy jakožto nováček získal stejně bodů jako dvojnásobný šampion. Vztahy mezi se však natolik vyostřily, že Alonso po sezoně odešel k Renaultu.

Možnost přestupu Alonsa navíc nepřímo popírá i šéf Mercedesu Toto Wolff. „To, co se stalo v roce 2007, je historie. Pro Mercedes, který byl tehdy partnerem McLarenu, to bylo bolestivé. Samozřejmě, že lidé dospívají a mění se, a pro nás by bylo vzrušující mít takovou jezdeckou dvojici (Hamiltona a Alonsa). Ale možná by to bylo vzrušující až příliš.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Hamilton: Alonso k Mercedesu nepřestoupí”

  1. Mansell napsal:

    Už spolu jednou byli v týmu a pozitiva to nepřineslo, proč to opakovat, že 🙂

Napsat komentář