Hamilton a Verstappen jsou zcela jiná liga

Poradce týmu Red Bull Helmut Marko věří, že souboj mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem o vítězství v Bahrajnu ukázal, že oba piloti jsou ve své vlastní lize. Zároveň Marko znovu promluvil o incidentu ve čtvrté zatáčce.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 8. 04 2021 — Vašek Štěpánek

Verstappen a Hamilton se střetli v boji o vítězství hned v úvodním závodě sezony, v Bahrajnu se rozhodovalo prakticky jen mezi nimi. Z vítězství se nakonec radoval Hamilton. O dominantní výhře se ale mluvit nedá, druhý Verstappen v cíli ztratil pouze 0,7 sekundy. Třetí Bottas však na první dva už ztratil masivních 37 sekund.

Helmut Marko z Red Bullu proto věří, že Bahrajn byl demonstrací toho, o kolik jsou Max Verstappen a Lewis Hamilton lepšími piloty než zbytek startovního pole.

„Závod jasně ukázal, že Max a Hamilton jsou úplně jiná liga. Jeli si vlastní závod. To, co Hamiltonovi vůči Maxovi pomáhá je neuvěřitelná konzistence a zkušenosti. Mohli jsme to vidět i během závodu v Bahrajnu, jak vyzrále a plynule manévroval v souboji s Maxem.

Byl to pro nás těžký závod, jelikož jsme měli opravdu silného soupeře. I tak si myslím, že Hamilton s Verstappenem jsou na velmi podobné výkonnostní úrovni. Max se těmito souboji může od Lewise hodně naučit a přijde den, kdy se nám je (Mercedes) povede zdolat.“

Verstappen byl po závodě zklamaný. O výhru přišel poté, co před sebe musel svého rivala pustit kvůli nepovolenému předjížděcímu manévru. Holanďan byl přesvědčen, že Hamiltonovi svou pozici vracet neměl a raději by si na svého soupeře z Mercedesu vyjel dostatečný náskok.

„Max Hamiltona velmi rychle stahoval. Po incidentu ve čtvrté zatáčce ale musel svou pozici odevzdat, kdyby to neudělal, přišel by trest. Max sice tvrdil, že by zajistil pětisekundový náskok, ale nikde nebylo psáno, že by tato penalizace skutečně přišla.

Jsem si vcelku jistý, že kdyby Max najel náskok 5,8 sekundy, dostali bychom desetisekundový trest. Ve zkratce by penalizace byla taková, aby vyhrál Hamilton. Bylo by nám tak k ničemu, že jsme Hamiltona před sebe nepustili. Výsledek by byl stejný.“