Hamilton a shoey? Nikdy, je to nechutné

Lewis Hamilton tvrdí, že neexistuje nic, co by ho donutilo napít se na stupních vítězů šampaňského z boty, jako má ve zvyku Daniel Ricciardo. ‚Shoey‘, jak se tento australský zvyk nazývá, je podle něj nechutné.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 21. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Australan načal bizardní tradici v loňské Velké ceně Německa, když skončil na druhém místě. Poté co si ‚shoey‘ vyzkoušel sám, donutil vypít šampaňské (případně nápoj Red Bull) ze své boty i ex-pilota F1 Marka Webbera (v Belgii) a herce Gerarda Butlera (při GP USA).

Ušetřeni nezůstali ani ostatní jezdci, kteří s Ricciardem vystoupali na stupně vítězů. Během Australanova vítězství v Malajsii šampaňské z boty ochutnali mimo šéfa týmu Christiana Hornera také Max Verstappen a Nico Rosberg. Hlavně Němec a pozdější šampion svým výrazem jasně dával najevo, že se nejedná zrovna o lahodné pití.

Se zajímavým postojem se vytasil Lewis Hamilton, který odpovídal na otázky fanoušků skrze sociální síť Facebook. „Je to nechutné,“ tvrdí o australském rituálu Brit. „Neexistuje nic, co by mě donutilo to podstoupit. Nepil bych ani z vlastní boty.

V oblasti pedálů jsou hydraulické systémy, které fungují při teplotě kolem tří set stupňů. Je tam bláznivé horko. Můj otec říká, že (Ricciardo) pije ‚zavařeninu‘,“ směje se Brit. Ten ale jinak s poněkud atypickým kouskem pilota Red Bullu problém nemá.

„Je skvělé, že má něco vlastního, za to ho obdivuji. Je v pohodě, jestli chce pít pot z jeho vlastní nohy, ale já rozhodně nechci,“ uzavřel Hamiltona téma shoey.

Diskuse k článku

Napsat komentář