Hamilton a Bottas nejsou žádní kamarádi, prozradil Lauda

Přestože rivalita obou jezdců zdaleka nedosahuje bodu jako v loňské sezoně, kdy spolu bojovali Lewis Hamilton a Nico Rosberg, podle Nikiho Laudy, nevýkonného šéfa Mercedesu, ani Hamilton s Bottasem nejsou vyloženě přátelé.

Štítky: Lewis Hamilton Niki Lauda Valtteri Bottas Zveřejněno 15. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

„Hamilton a Bottas nejsou žádní kamarádi, ale zase to není tak, že by se navzájem nesnášeli,“ upřesnil Lauda. V týmu tak nastala změna, jelikož u Hamiltona s bývalým kolegou Rosbergem šlo údajně skoro o čistou nenávist. „To pro stáj samozřejmě nebylo dobré, ale pro jezdce to nebylo nezbytně špatné. Navzájem se hnali na hranice svých možností,“ tvrdí Lauda.

Ten vychválil letošní výkony Lewise Hamiltona. „Neměl k dispozici nejlepší auto jako ve třech minulých letech, kdy výkonnostní výhoda auta mohla v podstatě zajistit titul. Letos bylo Ferrari silné a Lewis nám získal titul, nikoliv naopak.“

Sám závodník tvrdí, že v následujících letech by klidně mohl pokořit i rekordy Michaela Schumachera. Jak to vidí Niki Lauda? „Touha zlepšovat se činí rozdíly mezi velkými jezdci. Není těžké vyhrát šampionát, pokud jste v dobrém autě. Mnohým se přesně to povedlo. Jenom několika se to pak povedlo zopakovat, a Lewis je jedním z nich.

Pokud bude takto pokračovat, další tituly budou automaticky následovat. Jestli překoná Schumiho, záleží na tom, kolik sezon ještě odjezdí,“ zamýšlí se Rakušan.

Diskuse k článku

Napsat komentář