Hádanka: Magnussen mohl pokračovat v F1 s týmem, který „není lepší než Haas“

Dánský závodník mohl v královně motorsportu pokračovat, kdyby chtěl. Prozradil to sám Kevin Magnussen, který se ale rozhodl dát přednost americké sérii sportovních vozů.

Štítky: Haas Kevin Magnussen Zveřejněno 27. 01 2021 — Lukáš Štěrovský

Haas se rozhodl pro letošek kompletně obměnit jezdeckou sestavu, což znamenalo konec pro Romaina Grosjeana a Kevina Magnussena. Druhý jmenovaný, který ve formuli 1 jezdil od roku 2014, nakonec zakotvil v zámoří, přestože mohl ve formuli 1 setrvat.

Jakou konkrétní nabídku dostal, to ale osmadvacetiletý jezdec neprozradil. „Nemůžu jmenovat, protože si myslím, že by to někoho mohlo naštvat. Byl to ale tým, který není lepší než Haas, takže není těžké si to domyslet.“

Podle pořadí v Poháru konstruktérů se může jednat pouze o Williams, který by stále, byť je to nepravděpodobné, teoreticky mohl přijít o George Russella, pokud by se pro něj rozhodl Mercedes namísto Lewise Hamiltona…

Magnussena pronásleduje nezapomenutelná hláška „suck my balls“

Ale zpátky k Magnussenovi: Proč nakonec zvolil zcela jinou sérii? „Přestože jsem měl šanci zůstat, už jsem neměl motivaci pokračovat ve formuli 1. Býval bych rád pokračoval, kdybych mohl vyhrávat s některým z předních týmů,“ tvrdí.

Dán nakonec zakotvil v týmu Chipa Ganassiho, ve kterém se účastní šampionátu sportovních vozů IMSA WeatherTech. Se závoděním v Americe má Magnussen nepřímé zkušenosti; i proto nakonec dal přednost USA před F1. Jeho otec Jan je totiž čtyřnásobným šampionem téže série.

„Nevím, na kolik závodů jsem v minulosti s otcem cestoval, ale mohlo jich být deset nebo dvanáct. Takže jsem si osvojil zdejší ježdění a velké množství tratí. I proto jsem měl zájem o závodění v USA, když to vypadalo, že můj čas v F1 se blíží konci.“

Výzva jménem Daytona

Magnussen se tak díky novému působišti zúčastní i prestižního závodu na 24 hodin v Daytoně, kde o víkendu, stejně jako ve zbytku sezony, pojede s vozem CGR Cadillac ve třídě DP1. Jeho spolujezdci budou Renger van der Zande a Scott Dixon, šestinásobný vítěz Indy Car a stejně tak vítěz prestižního podniku Indy 500. Zkušená posádka získala v kvalifikaci třetí místo.

„Ve formuli 1 je týmový kolega vaším největším soupeřem. Nejlepší cesta, jak se dostat do předních týmů, je porazit týmového kolegu. Nechcete mu pomoci tím, že byste ublížili vlastní kariéře. Ale tady je to jiné, užívám si spolupráci s Rengerem a Scottem.

Pokud máte otázku, nebo když ostatní vidí, že něco můžete dělat lépe, něco co vás zrychlí, udělají vše pro to, aby vám pomohli. To samé platí pro mě. Je to skutečná týmová snaha,“ dodává Magnussen.

Magnussen vyměnil formuli za sportovní vozy.