Haas začal testovat v aerodynamickém tunelu a přemýšlí o barvách

Tým Gena Haase pokračuje v přípravách na vstup do formule 1 v roce 2016 a řeší obvyklé starosti.

3 Štítky: Haas Zveřejněno 4. 02 2015 — Jan Pastorek

Tým Gena Haase pokračuje v přípravách na vstup do formule 1 v roce 2016 a řeší obvyklé starosti.

Americká stáj má hlavní sídlo v USA, druhou továrnu v Británii a díky technické spolupráci s Ferrari probíhá její vývoj i v Maranellu.

„Náš model je právě teď v aerodynamickém tunelu Ferrari, spolupracujeme na něm s Dallarou, některé díly pro ten model dělají v Itálii,“ uvedl Haas pro Racecar Engineering.

Svoji britskou továrnu, kterou koupil po Marussii, v současné době zařizuje vybavením. „Konečnou verzi auta postavíme asi až v prosinci, konečná produkce nezačne dřív než na konci léta,“ poznamenal Haas.

Zatímco šéfa týmu dělá Haasovi Günther Steinener, v roli šéfdesignéra pracuje Rob Taylor, který také dříve působil u Red Bullu, následně u McLarenu.

Jednou z Haasových starostí je teď vymyslet barevnou úpravu vozu. „Chtěli bychom něco spojené s korporátní image, ale také chcete něco, co bude vidět. Ty stříbrné a šedé vozy vám po chvíli přijdou stejné,“ uvedl.

„Všichni se vydali cestou těch duhových barev a jednolitá barva by se snadno definovala. Chcete být vidět. Mám rád žlutou, osobně myslím, že jednolitá žlutá by byla hezká.“

Diskuse k článku

Napsat komentář