Haas v příští sezoně? Ani jezdci neví, zda bude tým pokračovat

„Všichni tak trochu chodí kolem horké kaše.“ Tak okomentoval Romain Grosjean současnou situaci Haasu, která se týká pokračování týmu ve formuli 1. To momentálně vůbec není jisté.

Štítky: Gene Haas Haas Kevin Magnussen Romain Grosjean Zveřejněno 17. 07 2020 — Lukáš Štěrovský

Žádný z týmů zatím nepodepsal novou konkordskou dohodu zajišťující účast i v další sezoně. Pro Gena Haase by se jednalo o možnost, jak odejít ze sportu bez finančních postihů. Americký podnikatel už dříve avizoval, že zvažuje odchod, pokud pro něj F1 nezačne být finančně stravitelnější.

Z toho důvodu Haas letos ani pořádně neinvestoval do svého vozu. Obavy z pokračování týmu, které se poprvé objevily už vloni, teď připouští i Romain Grosjean.

„Je to spousta otazníků. Musíme přestat chodit kolem horké kaše. Je otázkou, zda bude Haas příští rok na startu a jestli budou dostupná i jiná místa. Trh s jezdci letos zasáhlo díky Ferrari menší zemětřesení, takže uvidíme, jaké budou příležitosti. Osobně se trochu dívám na možnosti do budoucna, ale nic neuspěchávám,“ přemítá Grosjean.

Bez mojí zpětné vazby by letos byl Haas ve slepé uličce, tvrdí Grosjean

Na otázku, co on sám ví o budoucnosti týmu v F1, odpovídá Francouz zcela jasně: „Nic. Věřím tomu, že rozhodnutí pořád ještě nepadlo, takže k tomu nemám co říct. Potřebujeme jen závodit a dostávat ze sebe to nejlepší, co můžeme.

Gene zřejmě ví odpověď, nebo ještě možná ne, ale hádám, že v určitém bodě nám vše oznámí. Do té doby vám ale nemůžu nic říct. Doufám, že Haas bude příští rok na roštu. Ze všech nových týmů v F1 je jeden z nejúspěšnějších. Ale až čas rozhodne.“

Tím, zda bude pokračovat v týmu, si tak nemůže být jistý ani Kevin Magnussen. „Obavy ale nemám. Myslím, že v F1 už mám o trochu víc zkušeností a vyrostl jsem. Neznepokojuje mě to jako dřív.

Jako tým jsme parta lidí, co má ráda svou práci a doufá, že bude pokračovat. Cítím, že se nám daří dobře. Ve velmi krátkém čase jsme vybudovali úspěšný nový tým, nepřevzali jsme existující stáj. Těším se na něco nového, ať už to bude v Haasu, nebo jinde. Samozřejmě bych ale rád, kdyby se pokračovalo. Jenže F1 není bezpečné místo, kde se dá předvídat budoucnost. Takže si musíme užít každý moment a doufat v to nejlepší,“ uzavřel Dán.

Magnussen má v plánu opustit Haas