Haas už nechce během tréninků půjčovat své vozy juniorům Ferrari

Exkluzivní spolupráce s Ferrari má i své stinné stránky. Americký tým Haas musí na oplátku občas nechat jezdit během pátečních tréninků juniory Ferrari, a to na úkor svých pilotů. Jenže s tím je, jak se zdá, pro příští rok konec.

Štítky: Ferrari Haas Zveřejněno 5. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Od června letošního roku se junior Ferrari Antonio Giovinazzi celkem sedmkrát objevil v kokpitu Haasu během pátečních tréninků na jednotlivé Grand Prix. To se ale příliš nezamlouvalo šéfu stáje Haas Guntherovi Steinerovi, jak nyní prozradil médiím.

„Nemohu říci, jak moc negativní to pro nás bylo, ale prostě to nebylo pozitivní. Uvidíme, jak to bude příští rok, ale ještě jsme o tom nemluvili,“ prohlásil Steiner. Ten ale současně přiznal, že Ferrari se snažilo Giovinazziho, který se nově stal třetím jezdcem Sauberu, protlačit do Haasu i pro páteční tréninky sezony 2018.

„Zeptali se na to. Když se nezeptáte, nikdy nezískáte, co chcete. Netlačili na nás. Rychle jsme se obhájili tím, že pro příští rok máme dva své jezdce. Bylo to hodně přímočaré,“ řekl o odmítnutí nabídky Scuderie Steiner. Giovinazzi se tak zatím musí spokojit s šesti pátečními tréninky u Sauberu, kde bude po boku Marcusse Ericssona závodit druhý junior Ferrari, Charles Leclerc.

Na závodní sedačku si Giovinazzi, který letos zaskočil v Austrálii a Číně za zraněného Wehrleina, musí počkat. „Rozumíme jeho touze po závodění, ale momentálně pro něj nemáme místo,“ vysvětlil situaci prezident Ferrari Sergio Marchionne.

Diskuse k článku

Napsat komentář