Haas se ještě nerozhodl, jak naloží s hříšníkem Ferruccim. Ten už ale skončil v F2

Tým Haas ještě nerozhodl o tom, jak naloží se svým kandidátem na budoucí pozici závodního pilota F1 Američanem Santinem Ferruccim. Ten se dostal během svého působení ve formuli 2 s týmem Trident do obrovských problémů. Byla mu vystavena stopka na čtyři závody, dostal pokutu 1,7 milionu korun. Nyní mu tým F2 Trident vypověděl smlouvu.

Štítky: Haas Santino Ferrucci Zveřejněno 18. 07 2018 — GPF1.cz

Tým F1 Haas, kterému Santino Ferrucci patří, se ještě nerozhodl.

„Pořád ještě sbíráme všechny informace a osobní rozhovory se všemi zúčastněnými,“ řekl šéf týmu Haas Günther Steiner. „Bereme to velmi vážně, ale naší prioritou jsou poslední dva závody F1 před letní přestávkou. Přeci jen jsou pro nás závody v Německu a Maďarsku upřímně důležitější.“

Jak v hlavním závodě F1 na Silverstonu v rámci GP Velké Británie tak ve sprintu Ferrucci jezdil v blízkosti týmového kolegy v Tridentu, Inda Arjuna Mainiho, v roce 2017 také členem juniorky Haasu. V sobotním závodě při jednom ze soubojů očividně záměrně vystrčil Ferrucci Mainiho z dráhy, a dostal za to časový trest. Ke kolizi mezi oběma závodníky došlo i během nedělního sprintu. A když závod skončil, již po dojetí do cíle Ferrucci zezadu záměrně narazil do Mainiho. Sportovní komisaři začali incident šetřit. Inženýři týmu Trident přiznali, že se jednalo o záměrný manévr z Ferrucciho strany, a tak si jej předvolali. Američan se ale odmítl dostavit! Odmítl se dostavit i na výzvu komisařů, kteří s ním chtěli probrat závodní incident ze sprintu. Jednalo se také o zjevně záměrné vystrčení mimo trať. Ale i zde Ferrucci odmítl s komisaři hovořit.

Kauza vyloučeného pilota F2 týmu Haas pokračuje. Začal se teatrálně omlouvat

 

Diskuse k článku

Napsat komentář