Haas představil letošní VF-22

Tým Haas loni nezískal ani jeden bod, ale letos si klade daleko vyšší cíle. Mick Schumacher a Nikita Mazepin letos pojedou v prakticky totožných barvách z loňské sezony.

Štítky: Haas Mick Schumacher Nikita Mazepin Zveřejněno 4. 02 2022 — Jiří Košta

Vůz Haas VF-22 je prvním vyrobeným americkým týmem v jeho nové konstrukční kanceláři v Maranellu a nabízí náznak toho, jak budou nové vozy vypadat letos po přepracování technických předpisů.

Haas si zachoval bílý, červený a modrý design, který přijal loni po příchodu hlavního sponzora Uralkali, který je také hlavním podporovatelem jezdce Nikity Mazepina.

Tým se loni rozhodl nevyvíjet svůj vůz, aby se mohl plně soustředit na nové předpisy pro rok 2022, které nabízejí významnou změnu aerodynamického konceptu ve snaze umožnit užší závodění kolo na kolo.

Letošní rok znamená návrat “ground” efektu do F1 prostřednictvím změny designu podlahy, přičemž nové vozy budou také obsahovat přepracované zadní blatníky, zjednodušená přední blatníky a používat 18palcové ráfky kol.

I když jsou rendery známkou toho, jak bude Haas VF-22 vypadat podle předpisů, nebyl odhalen úplný design vozu. To přijde na řadu až se začne testovat v Barceloně.

To je ona! Nová Škoda ENYAQ Coupé RS iV