Haas oznámí Bearmana před Silverstone

Angažování britského mladíka pro rok 2025 má Haas oznámit před jeho domácím závodem v Silverstone.

Štítky: Haas Oliver Bearman Zveřejněno 25. 06 2024 — Dominik Kovář

Není velkým tajemstvím, že 19-ti letý Oliver Bearman byl největším favoritem na zisk místa v Haasu po odchodu Nica Hülkenberga k Sauberu. K oficiálnímu oznámení by mělo dojít během “race week” VC Velké Británie. Když byl v Barceloně Bearman dotázán, zda by byl domácí závodem ideálním místem pro oznámení jeho vstupu do F1, odvětil: “Není to v mých rukou.”

Mladý brit na sebe upozornil v minulém roce v šampionátu F2, když v premiérové sezóně v této kategorii skončil celkově šestý se čtyřmi výhrami. Odměnou mu byly dva volné tréninky v kokpitu Haasu, konkrétně v Mexiku a Abú Zabí.

Letos se Bearman v F2 trápí a v celkovém pořadí mu patří až 17. místo! Krom špatné formy Premy ale za jeho nižší bodový příděl může také pořádná porce smůly a vynechaný závod v Saudské Arábie. Právě v této arabské zemi chvilku zůstaneme. Ve chvíli, kdy musel pilot Ferrari během závodního víkendu na operační sál s akutním zánětem slepého střeva, dostal ve Ferrari vedle Leclerce životní šanci právě Ollie Bearman.

S minimem tréninku Bearmanovi jen těsně unikl postup do Q3 a do závodu tak odstartoval z 11. pozice. V závodě zachoval chladnou hlavu a předvedl několik skvělých manévrů. Nakonec dokončil závod na celkově sedmém místě a zanechal za sebou své krajany v podobě Landa Norrise nebo sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona. Bearman si výkonem v Saudské Arábii nahlas řekl o sedačku v Haasu.

Od té doby absolvoval Bearman páteční volné tréninky v Imole a Barceloně. Další ho čeká v domácím Silverstone s bonusem v podobě potvrzení full-time pilota F1 od příštího roku. Těšíme se na tebe, Ollie!