Haas od GP Monaka v novém kabátku

Americký tým mění zbarvení svých vozů, aby byl více vidět.

1 Štítky: Haas Zveřejněno 20. 05 2017 — Pavel Fabry

Tým Haas F1 nasadí od nadcházející Velké ceny Monaka upravené zbarvení svých monopostů. To bylo připraveno v reakci na iniciativu nového vedení formule 1, které se snaží přimět týmy učinit startovní čísla a jména jezdců na vozech lépe viditelnými.

V porovnání s loňskou sezonou Haas upustil od světle šedé, jeho vozy tak v prvních pěti velkých cenách letošní sezony závodily v kombinaci tmavě šedé, černé a červené. Změna nyní vede k náhradě většiny červených ploch bílými, jak naznačují obrázky, které byly zveřejněny na sociálních sítích. V červené barvě zůstává vyvedena boční linka na krytu motoru akcentující agresivnější sklon letošního zadního křídla. Nemění se ani loga týmu a titulárního sponzora, společnosti Haas Automation.

Zboku je nyní díky změnám lépe vidět zkratka jmen jezdců Romaina Grosjeana a Kevina Magnussena. Jak sdělil šéf týmu Günther Steiner, úprava má za cíl vůz na trati celkově zviditelnit. Nejedná se přitom o jednorázovou úpravu pro Monako, ale trvalou změnu pro zbytek letošní sezony.

„Je to už pro celý rok,“ řekl Steiner. „Se změnou velikosti čísel a jejich umístění jsme se podívali na to, jak celé auto trošku zviditelnit.“

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Haas od GP Monaka v novém kabátku”

  1. Ph.Nguyen napsal:

    Ty barvy mají prý připomínat Nickyho Haydena

Napsat komentář