Haas nevylučuje brzký odchod z formule 1

Majitel amerického týmu Gene Haas prohlásil, že stáj čeká možná poslední sezona a půl, než se ze šampionátu stáhne.

5 Štítky: Gene Haas Haas Zveřejněno 23. 08 2019 — Lukáš Štěrovský

Haas v roce 2016 absolvoval solidní debut, letos se ale poprvé výrazně trápí, když v Poháru konstruktérů překonal pouze Williams. V kombinaci s vysokými náklady se tak snadno může stát, že stáj ze startovního roštu zmizí tak rychle, jako se objevila.

„Naše obavy pro rok 2021 jsou spojené s chystanými změnami. Kolik nás to bude stát? Pokaždé, když dojde na změnu pravidel, týmy to stojí 20 až 40 milionů dolarů navíc. Vedení tvrdí, že nám chce ušetřit peníze, a přesto se zdá, že je velmi nakloněno tomu, aby dělalo změny,“ zamýšlí se Gene Haas.

„Pokud nás to bude stát 25 milionů, Ferrari a Mercedes to nebude trápit, ale nás ano. Takže to je ten problém. A problém je taky to, že slabší týmy nemají takový vliv jako ty vpředu, takže hádám, že budeme muset vyřešit, jak to udělat, aby vše fungovalo.

A pokud se to stane moc nákladné, příliš velkou finanční zátěží, pak hádám, že raději skončíme,“ načrtává nepěknou vizi americký podnikatel.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Haas nevylučuje brzký odchod z formule 1”

 1. jenDalsiTeepack napsal:

  Tak dělají to hlavně pro peníze. Pokud je přesvědčený, že nevydělá, tak nezainvestuje…

 2. trencherman napsal:

  Jedna sezóna nevyjde podle představ a už se pláče a plánuje odchod. Gene Haas asi předpokládal, že jeho konto každý rok poroste, ale to nevyšlo, tak bye bye. Typický problém soukromých týmů…

 3. Jirka_1 napsal:

  jenDalsiTeepack

  Ne kvůli Haasu, ale kvůli penězům.

 4. jenDalsiTeepack napsal:

  Proč by měl Williams odcházet kvůli Haasu?

 5. Jirka_1 napsal:

  Pokud Haas odejde, možná odejde i Williams a jsem zvědavý na pokračování slavné F1. Možná už konečně těm šaškům dojde, že je nutné udělat zásadní řez a vrátit se zpět ke kořenům. V dnešní době není možné, aby se do F1 etabloval další tým – protože na to prostě nebude mít peníze.

Napsat komentář