Haas: Naši jezdci si měli vzít lopaty, aby nám vykopali ještě větší propast

Americká stáj má za sebou další špatný víkend. Po zřejmě ještě nekončící sáze o ukončení partnerství s firmou Rich Energy všemu nasadili korunu v úvodním kole oba piloti Haasu, kteří spolu navzájem kolidovali.

Štítky: GP Velké Británie Guenther Steiner Haas Zveřejněno 15. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Stalo se tak ve čtvrté zatáčce. Oba vozy dostaly defekt, takže Magnussen i Grosjean museli do boxů, což je odsunulo na chvost, ze kterého se už nedostali. Haas tak čeká na body už od květnové Grand Prix Monaka. „Byl to závod, který nás velmi zklamal. Řekl bych, že je to zřejmé,“ štve šéfa týmu Guenthera Steinera.

„To nejlepší, co si naši jezdci mohli vzít do společného souboje, byla lopata – abychom si vykopali ještě hlubší propast, než je ta, ve které jsme. Potřebujeme se dát dokupy a uvidíme, co dokážeme v budoucnu. Na základě pátku jsme měli šanci na dobrý závod, dlouhé jízdy vypadaly nadějně.“

Steinera dopálilo chování jeho jezdců o to víc, že na podobné téma s nimi hovořil už po Barceloně, kde také došlo ke vzájemnému kontaktu, byť bez tak fatálního následku. „Mohou za to oba. Po Barceloně bylo jasné, co nemohou dělat.

Koneckonců, jsme teď v obtížné situaci, abychom vůbec přinutili auto na dráze fungovat. Každý pracuje do úmoru. Když pak konečně máme šance a naše tempo v dlouhých jízdách vypadá dobře… narazíme do sebe v páté zatáčce. To je prostě neakceptovatelné.“

Vteřiny před katastrofou.

Diskuse k článku

Napsat komentář