Haas nadále stagnuje. Zlepšení nasadí až v Maďarsku. A bude letos poslední

Americký tým plánoval nasadit výraznější balík upgradů při příležitosti Velké ceny Francie, která se pojede v druhé polovině července. Nyní to vypadá, že stáj svá vylepšení doveze až v dalším závodě – tedy při Velké ceně Maďarska, ta se pojede týden po Francii.

Štítky: Günther Steiner Haas Zveřejněno 19. 06 2022 — Vašek Štěpánek

Haas zatím jako jediný tým nepřivezl žádný balík úprav na svůj monopost. Americký tým sází na svou teorii, že je lepší vytěžit maximum z aktuálního balíčku a až poté přinášet vylepšení. Podle vedení týmu je dnes síla upgradů až moc přeceňována.

Původně měl Haas nové díly nasadit ve Francii, která se pojede zhruba za měsíc. Tým ale ve svém větrném tunelu kontroluje každý upgrade a nasazení vylepšení se tak nejspíše protáhne do Maďarska, kam F1 zavítá hned po závodu na Paul Ricard.

„Pravděpodobně to bude Maďarsko… původně jsme nové díly plánovali pro Francii, museli jsme ale udělat krok zpět a znovu zkontrolovat naše nové vybavení. Chceme se ujistit, že naše díly budou fungovat dobře.

Není to tak, že bychom nestíhali. Upgrady už jsou fyzicky skutečné, chceme mít ale jistotu, že neuděláme krok vedle a plynule navážeme na náš aktuální koncept. Proto se novinky malinko opozdí a dorazí až do Maďarska,“ přiznal Günther Steiner.

Šéf Haasu si od aktualizací hodně slibuje. „Bude to nové a změny budou viditelné. Myslím si a hlavně doufám, že je to výrazný krok vpřed. Naše auto aktuálně funguje docela dobře a jsme schopni držet krok s týmy, které už novinky nasadili,“ pokračoval Steiner.

Rodák z Merana v Itálii během víkendu v Kanadě také potvrdil, že aktualizace z Maďarska budou pro tuto sezonu finální inovací. Tým se potom chce soustředit na maximalizaci výkonu a vytvoření solidního základu pro rok 2023.

„Práce na letošním voze pomalu končí a my začínáme svou pozornost přesouvat na další rok, musíme hledět do budoucnosti. Je skvělé, že jsme nezaspali příchod nové éry a jsme schopni bojovat ve středu pole a do dalších let chceme náš výkon ještě posunout.

Upřímně řečeno, aktualizace v Maďarsku budou výchozím bodem pro náš vůz do další sezony, ve formuli 1 musíme takhle přemýšlet a vždy myslet do blízké budoucnosti. To je také důvod, proč jsme se rozhodli letos už upgrady nenasazovat,“ vysvětlil postavení Haasu Steiner.