Haas míří v příští sezoně zpátky do středu pole

Haas v posledních sezonách zažívá špatné období. Ze středopolového týmu, který byl schopen zatopit i větším týmům se stal beznadějně nejhorší tým ve formuli 1. Šéf stáje věří, že nová pravidla, která příští rok přijdou, mohou Haasu pomoci a vrátit jej do středu pole a do bojů, kde jsme Američany vídali před několika lety.

Štítky: 2022 Günther Steiner Haas Zveřejněno 31. 10 2021 — Vašek Štěpánek

Haas za poslední dva roky získal jen 3 body. V roce 2021 zatím nebodoval vůbec a vzhledem k jeho aktuální formě se nedá předpokládat, že by Schumacher nebo Mazepin v posledních pěti závodech zabodovali, ale člověk nikdy neví.

Americká stáj letos hodně doplácí na svůj zvolený způsob práce. Haas svůj monopost VF-21 vůbec nevyvíjí a prakticky se jedná jen o přebarvenou loňskou verzi auta. Důvodem je nedostatek financí a příprava na revoluční sezonu 2022, kterou Haas rozhodně nechce zaspat.

„Vývoj vozu pro rok 2022 jde dobře. Děláme pokroky v každé oblasti auta a připadám si trochu jako v letech 2015, 2016 a 2017, kdy jsme jako tým opravdu tvrdě pracovali. Letos dřeme podobně jako tehdy.

“Zelenější už být nemůžeme”, Virgin odhaluje nový design a jméno

Spolupracujeme s naším týmem v Itálii, což je rozhodně pozitivní. Jak dobří ale jsme, to netuším. Bohužel nejsem věštec a nevím, jak je na tom ostatních devět týmů. Jsem ale lehce optimistický, pokud jde o náš návrat do středu pole,“ odhaduje Steiner.

V nedávné době došlo u Haasu k několika změnám, k Američanům se přidal Simone Resta z Ferrari, aby převzal roli technického ředitele týmu. Haas získal také nové technické centrum v Maranellu jako součást úzké spolupráce s Ferrari.

I z těchto důvodů Steiner věří, že by jeho tým mohl najít ztracenou formu z roku 2018, kdy Haas velmi překvapivě bojoval s Renaultem o čtvrté místo v poháru konstruktérů, nakonec sice skončil pátý, i tak šlo o velký a šokující výsledek tak malého týmu.

„Vždy můžeme něco zlepšit. Věřím ale, že tým je v pořádku a připraven na příští sezonu, která pro nás bude velmi důležitá. Je to pro nás skvělá příležitost, v týmu jsou stále ti lidé, kteří postavili auto v roce 2018, a to jsme skončili celkově pátí.

Na tyto lidi spoléhám, nezapomněli, jak postavit dobré auto. Jasně, asi nebudeme hned na pátém místě v šampionátu, řekl bych ale, že výsledky, kterých jsme dosahovali v letech 2016 nebo 2017 jsou realistickým cílem,“ dodal Steiner.