Pilot Ferrari do Haasu

Náhradní pilot Ferrari bude závodit pro Ferrari.

Štítky: Haas Zveřejněno 10. 09 2015 — Marie Tomšíková

Jezdecká sestava týmu Haas se rýsuje. Majitel týmu Gene Haas řekl, že jedno místo dostane rezervní pilot Ferrari.

Tým Haas spolupracuje s Ferrari i po technických stránkách. Bude používat motory Ferrari, některé díly a stejný aerodynamický tunel. Haas stále nepotvrdil konkrétní jména, ale hledá zkušené piloty. Již dříve se spekulovalo o testovacích pilotech od Ferrari, kterými jsou Jean-Éric Vergne a Esteban Gutiérrez.

„Doufáme, že v příštích týdnech budeme vědět víc. Jeden z pilotů bude rezervní jezdec od Ferrari, to mohu potvrdit. Hledáme piloty, kteří mají zkušenosti z formule 1. Nechceme žádné nováčky,“ řekl Haas pro Autosport.

Šéf týmu Gunther Steiner dodal: „Smažíme se najít piloty, kteří budou odpovídat naším požadavkům. Byli bychom rádi, aby oba měli reálné zkušenosti z formule 1, nejlépe několik let.“

Na veřejnosti se v minulosti objevil seznam deseti možných kandidátů, na kterém byli i Kevin Magnussen, Romain Grosjean a Nico Hülkenberg. Nico už ale nepřichází v úvahu, protože prodloužil smlouvu s Force Indií. Naopak, v souvislosti s nejistou situací u Lotusu je teď Romain Grosjean favoritem na druhé místo.

Haas připustil, že hledání pilotů není jednoduché: „Je to složitý proces. Potřebujeme lidi, kteří nám pomohou s vývojem auta. Učinili jsme nabídku jednomu pilotovi, ale ten odmítl.“

Diskuse k článku

Napsat komentář