Haas jde proti trendu. Vylepšení ve Španělsku nenasadí

Okruh Catalunya je i díky předsezonnímu testování pro týmy známým prostředím. Dráha kombinuje rychlé a pomalé zatáčky, a tak komplexně prověří všechny aspekty vozů. I proto se ve Velké ceně Španělska, kterou obvykle začíná evropská část sezony, nasazují velká vylepšení. Pro Haas to ale letos platit nebude.

Štítky: GP Španělska Guenther Steiner Haas Zveřejněno 19. 05 2022 — Lukáš Štěrovský

Americký tým, který zatím zásluhou Kevina Magnussena třikrát bodoval, se rozhodl zvolit jinou taktiku. „Španělsko je obvykle místem, kam většina týmů doveze velká vylepšení. Podle mého to i letos plánuje poměrně dost stájí, i když nevíme, co přesně se na jejich autech objeví,“ zamýšlí se týmový šéf Guenther Steiner.

„My jsme se rozhodli s úpravami ještě chvíli počkat, protože si pořád myslím, že máme dost výkonné auto i bez nich. Jde jen o to, abychom výkon přenesli na dráhu, protože to se nám zatím vždycky nedaří.

Jinak ale samozřejmě chystáme balíček větších úprav, ten ale nasadíme během čtyř nebo pěti závodů,“ dodává na konto monopostu VF-22.

Do Španělska se obzvláště těší Kevin Magnussen, který na tamní půdě v letech 2018 a 2019 skončil šestý, respektive sedmý. „Když víte, že nemůžete být konkurenceschopný, není to zábava. Ale to se o nás tentokrát určitě říci nedá. Je to tak mnohem zajímavější a užívám si to,“ vysvětlil dánský navrátilec.