Grosjeanův americký sen trvá, Haas vylepšil své umístění. V Číně chce dokončit s oběma vozy

Romain Grosjean po dvou závodech figuruje na páté příčce v Poháru jezdců. „Tak vysoko jsem nikdy nebyl,“ usmívá se přitom. Ano, nebyl. Obrovský úspěch i pro celý Haas, který zbývá už jen tučně podtrhnout. Úspěchem Estebana Gutiérreze. Pohled na tabulku po dvou odjetých závodech hovoří ne jasnou, ale překvapivou řečí. A jak sám Romain Grosjean do…

4 Štítky: Esteban Gutiérrez Günther Steiner Haas Romain Grosjean Zveřejněno 4. 04 2016 — Josef Nekvinda

Romain Grosjean po dvou závodech figuruje na páté příčce v Poháru jezdců. „Tak vysoko jsem nikdy nebyl,“ usmívá se přitom. Ano, nebyl. Obrovský úspěch i pro celý Haas, který zbývá už jen tučně podtrhnout. Úspěchem Estebana Gutiérreze.

Pohled na tabulku po dvou odjetých závodech hovoří ne jasnou, ale překvapivou řečí. A jak sám Romain Grosjean do rádia hlesl, jde doslova o americký sen. Bodově Francouz figuruje na místě, kde bychom jej ani v těch nejrůžovějších snech před sezonou nečekali. Pro tým Haas je to neuvěřitelný start v takto sofistikovaném a konkurenčním sportu, jakým F1 je.

A až se podaří dostat do cíle i vůz Estebana Gutierréze, klidně může útočit na zavedený Williams nebo Red Bull. Ostatně dokončit i s autem mexického pilota si americká stáj podle jejího šéfa Günthera Steinera klade za cíl při Grand Prix Číny. Ten i přesto nešetřil chválou na tým a skvělou jízdu Romaina Grosjeana.

Sám Francouz pak tvrdí: „Je to něco neuvěřitelného. Říkal jsem, že po Melbourne musíme mírnit očekávání, místo toho jsme tu ale skončili na pátém místě. Ještě je tu spousta věcí, které musíme zlepšit, od zastávek v boxech po nastavení vozu, ale tohle je pro ty lidi. Podíval jsem se včera v noci do jejich tváří a všichni byli velmi unavení, protože odvádíme obrovské množství práce. To je ohromná odměna. Skutečně neuvěřitelné.

V autě jsem se cítil dobře. Jel jsem agresivní strategii, ale práce s pneumatikami byla vždy mojí doménou. Vědomí toho, že pro tento závod máme měkčí směs, bylo něco, za co jsem byl rád. Auto pak bylo velmi dobře nastavené pro super měkké pneumatiky a díky tomu jsem odjel fantastický závod,“ sdělil po závodě hrdina Haasu Grosjean.

Esteban Gutiérrez si vybral další porci smůly, když byl nucen odstoupit. Pro své auto a tým ale našel rovněž pouze slova chvály a z jeho řeči bylo cítit jen lehké rozhořčení nad nastalou situací.

„Odvedli jsme fantastickou práci. Po skvělém startu jsem získal spoustu pozic a cítil jsem se velmi jistě. S tím, jak auto fungovalo, jsem byl velmi spokojený. Dařilo se mi pracovat s pneumatikami i palivem. Bohužel se objevil problém s přední brzdou a cítili jsme, že nemá smysl pokračovat, takže jsem skončil. Nyní už vyhlížím Čínu. Máme rychlé auto, takže budu bojovat v dalším závodě,“ prohlásil Esteban Gutiérrez.

Čtěte dále: Sloupek Romaina Grosjeana. Australský úspěch a zajímavé gesto bahrajnských pořadatelů

Diskuse k článku

Napsat komentář