Grosjeanovi se body z Monzy nevrátí, Haas prohrál odvolání

Výsledky GP Itálie zůstávají v platnosti. Tým Haas neuspěl s odvoláním proti diskvalifikaci Romaina Grosjeana.

Štítky: GP Itálie Haas Romain Grosjean Zveřejněno 2. 11 2018 — GPF1.cz

Tým Haas vědomě nastoupil do GP Itálie s autem, které odporovalo technickým pravidlům. Všiml si toho Renault, podal protest a sportovní komisaři museli vůz týmu Haas ze závodu vyloučit. Problém se týkal přední části podlahy (v červeném kroužku). Pravidla nařizují na obrázku uvedený rádius 50 milimetrů při pohledu z určitého směru. Různé týmy si to ale různě vykládaly, a tak před letní přestávkou FIA vydala takzvané technické nařízení (TD), které pravidlo upřesňuje. A týmy dostaly na nápravu čas právě do nedělní GP Itálie.

Když FIA komunikovala toto nařízení týmům, Haas emailem odpověděl, že se pokusí o nápravu do GP Singapuru, který se jede až jako další závod po Monze. A to kvůli omezeným kapacitám dodavatele. Haas už od FIA odpověď nedostal a usoudil, že s přístupem Haasu nemá FIA problém.

Zástupci FIA ale komunikovali s příslušnými osobami z týmu Haas, že jestli nezvládnou situaci napravit do Monzy, riskují protest některého ze soupeřů. A to se také stalo, když Renault podal oficiální stížnost.

Odvolací soud ale neměl příliš moc práce, protože jelikož auto bylo v rozporu s pravidly, bylo také oprávněně vyloučeno. V té době Haas a Renault bojovaly o čtvrté místo v Poháru konstruktérů, ale vývoj posledních závodů způsobil, že ani osm ztracených bodů z Itálie by Haasu nepomohlo.

Ocon i Magnussen vyloučeni z GP USA!

Diskuse k článku

Napsat komentář