Grosjeanova nehoda? Měl jsem štěstí, tvrdí Massa

Uvolněný poklop na odvodňovacím kanálu trati způsobil dramatickou nehodu v závěru druhého tréninku na GP Malajsie, po níž už se dále nepokračovalo. Romain Grosjean vyvázl bez zranění.

Štítky: Felipe Massa GP Malajsie Romain Grosjean Zveřejněno 29. 09 2017 — Josef Nekvinda

Tentokrát nešlo o stížnost na brzdy. Když si Romain Grosjean ulevil do rádia, stalo se tak spíše ve stylu: „Co se to ksakru stalo“. A tak zmatený situací, která zapříčinila destrukci jeho vozu a ukončení druhé tréninkové sekce, obracel se na boxovou zídku s žádostí o vysvětlení.

S tím, jak první trénink na okruhu v Sepangu narušily rozmary počasí, snažila se většina týmů o maximalizaci sběru dat v tom druhém. Jedenáct minut před řádným koncem přišel onen incident. První záběry kamer neodhalily žádnou výraznou anomálii. Zkrátka se zdálo, že pravá zadní pneumatika náhle explodovala. Po detailnějším zkoumaní se však ukázalo, že za defekt mohl uvolněný poklop odvodňovacího kanálu trati. Ten se nicméně uvolnil už po průjezdu Valtteriho Bottase chvíli před Grosjeanem.

„Jsem v pořádku, to je to nejdůležitější,“ popisoval poté Francouz. „Nic jsem neviděl. Držel jsem závodní stopu, a pak najednou přišla velká rána na mé pravé zadní pneumatice. Dále už jsem věděl jen to, že pneumatika nevydržela a já jsem se točil a mířil ke zdi. Je to škoda, protože jsme ztratili dost času a tím i poznatků v těchto náročných podmínkách.“

Celé situaci přihlížel i, nedaleko za Grosjeanem jedoucí, Felipe Massa. I on měl na to konto pochopitelně novinářům co říci, neboť po podobném momentu v kvalifikaci na Grand Prix Maďarska v roce 2009 visely nad jeho kariérou i zdravím vážné otazníky. Naštěstí v tomto případě nelétaly žádné předměty vzduchem jako tehdy.

„Naštěstí nic neletělo nad mým autem a také dobře, že ani Romainovi se nic nestalo. Samozřejmě ne už jeho autu, ale on je v pořádku. Myslím, že FIA musí kontrolovat důsledně úplně všechno. Pak by se nestávaly takové věci. Viděl jsem, že možná na něco najel, ale nebyl jsem si jistý, co to bylo. Byl jsem prvním autem za ním, takže mi hlavou blesklo – pružinou už jsem do hlavy dostal, ale kanálový poklop už by byl zřejmě moc,“ nechal se slyšet Massa.

Diskuse k článku

Napsat komentář