Grosjean zvažoval konec kariéry, zatím ale F1 neopustí

Francouz, který to má v posledních letech velmi nahnuté, se nakonec vždy dokáže mezi nejlepšími piloty světa udržet. Grosjean je přesvědčen, že formuli 1 jen tak neopustí, i když sám o konci už přemýšlel.

Štítky: Romain Grosjean Zveřejněno 23. 01 2020 — Lukáš Podstata

V průběhu loňské sezony se o změně v sestavě Haasu mluvilo právě kvůli špatným výkonům Romaina Grosjeana. K překvapení všech ale nakonec Francouz dostal další smlouvu a na startovním roštu ho tedy znovu uvidíme.

Grosjean však již nepatří mezi mladé jezdce. Aktuálně je Francouzovi 34 let a je jedním z nejstarších ze startovního pole. V rozhovoru pro portál F1only.fr přiznal, že o odchodu do sportovního důchodu již přemýšlel, ale láska a vášeň k formuli 1 ho přesvědčila zůstat. „Ano, už jsem o konci přemýšlel. Víte, po formuli 1 mám opravdu spoustu plánů, které si chci splnit. Na druhou stranu se ale podívejte na Kimiho, má 40 let a stále s námi závodí, proto mám ještě hodně času.

Chci závodit v konkurenceschopném autě a více bojovat o nejvyšší příčky. Pokud takové auto mít budu, rozhodně chci zůstat, protože souboje, poznávání nových lidí, cestování a výzvy mě neustále baví.“ Je však otázkou, zda se o další roky Francouz nepřipraví sám svými výkony. Jedno je ale jisté, pro sezonu 2020 ho na startovním roštu 100 % uvidíme.

Diskuse k článku

Napsat komentář