Grosjean ukončil kariéru, nepojede ani v Abú Dhabí

Věc, která se asi očekávala, se stala skutečností. Romain Grosjean po těžké nehodě v Bahrajnu nenastoupí ani do posledního závodu sezony.

Štítky: Haas Romain Grosjean Zveřejněno 6. 12 2020 — Jiří Košta

Grosjean doufal, že bude závodit v Abú Dhabí, ale když se na začátku týdne ukázal veřejnosti a bylo jasné, že nebyl připraven učinit návrat.

„S velkým smutkem musím oznámit, že nebudu moct absolvovat svůj poslední závod v Abú Dhabí a být s týmem. Snažili jsme se s lékařem, jak jsme mohli, zotavit se a dát dohromady mojí ruku, ale závodění je příliš velké riziko pro mé zotavení a mé zdraví.

Bylo tedy rozhodnuto, že nebudu závodit. Je to jedno z nejtěžších rozhodnutí mého života, ale je to zjevně jedno z nejmoudřejších. Tým mi bude chybět, ale budu ho podporovat jako vždy,“ řekl Grosjean na svém Twitteru.

To znamená, že GP Bahrajnu 2020 byla posledním závodem ve formuli 1 pro Francouze po 181 víkendech. Nejlepším výsledkem jsou dvě druhá místa a celkově desetkrát umístění na stupních vítězů. Poprvé se svezl už v roce 2009 pro Renault, kde nahradil Nelsona Piqueta.

Je mi samozřejmě velmi líto, že se Romain nedostane k finálovému závodu s týmem Haas. Ale všichni souhlasíme, že musí udělat to nejlepší, pokud jde o jeho léčbu a zotavení se z incident, jenž se stal minulou neděli,“ řekl šéf stáje Guenther Steiner.

Ford Mustang Mach-E se dostane k prvním zákazníkům