Grosjean spokojený s novými brzdami, ale nemůže se rozhodnout

Francouz využil úterní testy v Bahrajnu, aby vyzkoušel brzdy od společnosti Carbon Industrie. Ty jsou podle jeho názoru už nyní lepší a chtěl by s nimi závodit hned v Rusku.

Štítky: Brzdy Romain Grosjean Zveřejněno 19. 04 2017 — Pavel Fabry

Romain Grosjean si pochvaluje, jak se jezdí s brzdami společnosti Carbon Industrie. Francouz byl v posledních měsících velmi neposkojený s tím, jak nekonzistentně se chovají brzdy značky Brembo, které Haas používá dosud. V testech po Velké ceně Bahrajnu si vyzkoušel produkty konkurenční značky a okamžitě s nimi byl spokojený.

“Pořád nás ještě čeká spousta práce, které na nich musíme udělat, abychom z nich dostali správnou výkonnost, ale pocit je lepší, tak jako loni,” řekl Grosjean. “Jinak je to dost podobné. Musíme jen zjistit, jestli jsme schopni s nimi pracovat při všech našich nastaveních.”

Na otázku, zda se cítí dost dobře na to, aby s novými brzdami závodil již v Soči, Grosjean odpověděl: “Myslím, že bychom je mohli mít v Rusku. Všechno je připravené. Ale jen za předpokladu, že zahájíme v Rusku bez nějakých potíží, nemůžeme přijít o první trénink a část druhého, nejsou správně namapované. Dnes jsme posbírali spoustu dat a já myslím, že kluci na tom budou pracovat.”

Druhý den testů důležitý pro rozhodnutí

Grosjean podotkl, že druhý den testů, který absolvuje týmový kolega Kevin Magnussen, bude klíčový. Tým podle Francouze musí být přesvědčený, že novým brzdám rozumí dostatečně.

“Z dat je vidět, že některé části jsou lepší,” řekl. “Od Číny jsme měli pár úprav na brzdách Brembo a ty pak fungovaly mnohem lépe. Museli jsme ale čekat rok a půl, abychom se těch úprav dočkali. Teď jsme nasadili ty druhé, na konci brzdné dráhy mám lepší modulaci, což se mi líbí. Když je dostaneme tam, kde je chceme mít, bude to dobré.”

Francouz přiznal, že situace je nyní trochu komplikovaná, jelikož Brembo zrovna udělalo velký krok vpřed: “U Bremba máme základ. Víme, jak fungují. S těmi druhými jsme pracovali jedno odpoledne a to není moc. Odjeli jsme sedm nebo osm jízd. Doba, než změníte vyvážení brzd, než změníte mapování a dostanete ho víceméně tam, kam chcete. Myslím, že Kevin bude zítra (ve středu) dál pracovat a pak se rozhodneme.”

Diskuse k článku

Napsat komentář