Grosjean opět chyboval, ale dělá, jako kdyby auto ani neřídil

Další slibný výsledek a další zklamání Romaina Grosjeana. Tým Haas byl nejlepším týmem hned za silnou trojkou Mercedes, Ferrari a Red Bull již od začátku víkendu GP Francie, ale domácí závodník narozený ve švýcarské Ženevě udělal chybu v Q3, narazil do bariéry a poškodil auto. Naštěstí pro něj odstartuje pořád ze slibného desátého místa. Ačkoli se jednalo o zjevnou jezdeckou chybu, Grosjean to tak nevidí.

1 Štítky: Romain Grosjean Zveřejněno 23. 06 2018 — GPF1.cz

„Zatím nevíme, co se stalo,“ řekl Grosjean, kterému asi doteď nikdo nevysvětlil, že prostě dostal smyk a narazil do bariéry. „Stejný brzdný bod, stejná nájezdová rychlost. Naprosto stejné jako v předchozím kole. Neexistuje pro to vysvětlení. Stejná jízdní stopa. Takže opravdu nevím, co se tam stalo.

Zadní část auta se najednou začala přetáčet a pak nos narazil do bariéry. Nedokázal jsem zacouvat. Kdyby to šlo, dokázal bych dojet do boxů, nechal si nasadit nové přední křídlo a vyjel znovu.“

Ačkoli se jednalo o zjevnou chybu pilota pod tlakem závěrečné části kvalifikace, Romain Grosjean dělá, jako kdyby auto snad ani neřídil.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Grosjean opět chyboval, ale dělá, jako kdyby auto ani neřídil”

  1. corrado napsal:

    Sebestredný, ješitný … nepokračujem. Nemá to význam. Mal som ho rád, držal som mu palce. Arogancie má čoraz viac, pokory a skromnosti čoraz menej.

Napsat komentář