Grosjean obvinil FIA z nadržování, Mercedes jej má za „fňukálka“

K ostřejší výměně názorů došlo mezi Romainem Grosjeanem z týmu Haas a šéfem Mercedesu Totem Wolffem. Lewis Hamilton totiž v kvalifikaci pozdržel Romaina Grosjeana, když si nevšiml, že se jezdec Haasu blíží, zatímco Hamilton si chystal rychlé kolo. Sportovní komisaři ale usoudili, že ovlivněn Hamiltonovou pozicí Grosjean nebyl, a tak nikoho netrestali.

3 Štítky: Lewis Hamilton Romain Grosjean Zveřejněno 15. 07 2017 — Tomáš Richtr

To u Grosjeana vyvolalo velkou nevoli a zkritizoval FIA, že Hamiltonovi nadržuje, protože bojuje o titul mistra světa. Podle vlastních slov přišel Grosjean o 0,35 až 0,4 sekundy a příště prý místo brzdění do Hamiltona narazí, aby komisařům dokázal, že jej Brit na dráze omezil.

„Já to chápu, že Hamilton bojuje o titul, ale my také svádíme neméně důležité souboje,“ řekl Grosjean. Dále prohlásil, že být to někdo jiný, výrok sportovních komisařů by byl také odlišný. „Vypadá to na dvě úrovně rozhodování.“

Se zlou se ale za svou kritiku potázal u šéfa Mercedesu Tota Wolffa. Ten řekl, že Grosjean může být vůbec rád za svou účast ve formuli 1.

Renault slaví, a to hned dvakrát. Jednak si připomíná 40 let od vstupu do F1, jednak získal nejlepší kvalifikační umístění v novodobé éře.

„Někteří lidé prostě pořád jenom fňukají,“ řekl Wolff. „Ani se mi to nechce komentovat. Jestliže Grosjean volá po trestech pro ostatní piloty, pak byste se měli podívat na jeho historii. Může být vůbec rád, že je pořád ve formuli 1.“ Narážel tak zejména na Grosjeanův zákaz startu po GP Belgie 2012.

Jeho šéf v týmu Haas Gunther Steiner se jej ale zastal s tím, že kdyby byla situace obráceně, Grosjean by byl zcela jistě potrestán.

„Stačí se zeptat, co by udělali Grosjeanovi, kdyby byl on v Hamiltonově situaci? To je celkem jasná odpověď,“ řekl Steiner. „My jsme na to ale doplatili, ztratili jsme pozici. Takže by se to prostě dělat nemělo. Vypadá to, že prostě v udělování penalizací neexistuje nějaký rovnoměrný systém.“

Diskuse k článku

3 komentáře: “Grosjean obvinil FIA z nadržování, Mercedes jej má za „fňukálka“”

  1. Mansell napsal:

    No, pokud Grosjean si stěžuje, tak většinou neoprávněně, tohle je jeden z mála případů, kdy to oprávněné je. Hamilton ho pozdržel a v okamžiku kdy není nějaká větší škála trestů, tak zřejmě proto vyvázl Hamilton bez trestu. nevinil bych hamiltona, ale spíše tým Mercedes. Bylo chybou Hamiltona, nebo tým nepotrestat.

  2. FrancoisCEVERT napsal:

    Grossjean je hodně problematický jezdec na to, aby ho v F1 bral někdo vážně.

  3. Jirx napsal:

    Na začátku videa tipuju Grosjeana někde na výjezdu ze Stowe, takže Ham neměl šanci ho vidět z dálky v těch mrňavých zrcátkách. V tom kalupu stačí dvě vteřinky a najednou máte na prdeli cizí formuli, nicméně tohle by si měl Hamilton ohlídat a mrknout do zrcátka několikrát v krátkým intervalu. On byl ten, kdo byl úplně mimo tempo, šoural se tam tipuju sotva 50km/h a držel se v závodní lajně. Kdyby (já vim, na kdyby se nehraje) byl Grosjean o vteřinku rychlejší, tak je u Hamiltona v kufru, protože ten se očividně do těch zrcátek nepodíval. Rozhodně bych Hamiltona netrestal nějakou časovou penalizací atd., ale klidně bych mu dal na koberečku napomenutí a vzal třeba i ten bodík. Koneckonců on je ten co snad nejčastěji prohlašuje jak jsou piloti F1 ambasadoři bezpečnosti provozu x) Anebo to udělal záměrně, aby před sebou neměl Grosjeana v rychlým kole, to mohl ale těch 5 vteřin klidně počkat a prošourat se o pár metrů dál, nájezd do kola by mu to nezkazilo.

Napsat komentář