Potrestaný Grosjean: Kdybych zabrzdil, kolizím bych stejně nezabránil

Romain Grosjean je přesvědčen, že nijak nemohl zabránit tomu, aby po smyku ve třetí zatáčce do něj soupeři Pierre Gasly a Nico Hülkenberg nenarazili.

1 Štítky: Romain Grosjean Zveřejněno 13. 05 2018 — GPF1.cz

Grosjean se roztočil do protisměru a prokluzem zadních kol se snažil dostat zpět do závodu. Přitom ale vjel do cesty Gaslymu a Hülkenbergovi, kteří se mu už nedokázal vyhnout.

Romain Grosjean je přesvědčen, že roztočit kola místo toho, aby brzdil, bylo přirozenou reakcí. Brzdění by mu stejně nezabránilo vjet do cesty některým soupeřům.

„Roztočila se mi záď auta a snažil jsem se to všechno zachránit,“ řekl pilot Haasu. „Ale nevyšlo to. „Kdybych zabrzdil, auto by se stejně smýkalo. Takže jsem se pokusil zůstat na plynu a přinejmenším nestát v protisměru vůči skupině lidí. Nevyšlo to. Myslím, že je to přirozená reflexní reakce. Podívejte se na Nika Rosberga v Malajsii 2006 nebo Michaela Schumachera v Abú Dhabi v roce 2010. Kdybych zabrzdil, zůstal bych stát uprostřed a bylo by to to samé. Bohužel, jakmile se auto rozjelo zpátky na závodní dráhu, bylo to už moc těžké.“

Grosjean za incident dostal trest poklesu 3 míst na startu v Monaku.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Potrestaný Grosjean: Kdybych zabrzdil, kolizím bych stejně nezabránil”

  1. Jakub McL napsal:

    3 místa za tohle, stejně jako 3 místa pro Sirotkina v Baku? Výsměch!!!

Napsat komentář