Grosjean: Britský tisk mě nemá rád, možná proto, že jsem Francouz

Romain Grosjean přiznal určitou míru frustrace nad negativními reakcemi médií a fanoušků. Řekl ale, že chyby se stávají a není pravdou, že by byl pomalejší než týmový kolega Kevin Magnussen.

2 Štítky: Romain Grosjean Zveřejněno 22. 05 2018 — GPF1.cz

Grosjean společně s Magnussenem vypadl ze závodu v Austrálii, kdy jeli na dobře bodovaných pozicích. Francouzský pilot pak udělal chybu za safety carem během závodu v Baku a naboural do zdi. Po startu Velké ceny Španělska roztočil své auto a neuváženě se snažil vrátit na trať, přičemž to odnesli Nico Hülkenberg a Pierre Gasly. Grosjean dostal penalizaci poklesu tří míst na startu pro další závod v Monaku.

„Udělal jsem chybu, to se stane každému,“ hájil se Grosjean. „Nejsme roboti. Jsem si jist, že vy během psaní článků také děláte chyby. Ale lidé to po vás kontrolují. A tu vaši chybu nikdo neuvidí, protože jste ji opravili.“

Romain Grosjean přiznal, že se mu v současném autě týmu Haas necítí dobře.

„Rok a půl mám problémy s brzdami. A měl by to být problém jen na dva závody. Pak mám problém s nedotáčivým autem. Když mi dáte auto přetáčivé, nestabilní, se špatnou trakcí, špatně se chovající částí, zvládnu to. Nemám s tím problém,“ řekl Grosjean, který obvinil média ze špatného veřejného obrazu.

„Vím, že zejména britský tisk mě nemá rád. Možná proto, že jsem Francouz. Ale s médii jednám na rovinu a nemelu nesmysly jako někteří jiní. Třeba to není správně, ale takový jsem já. Jsem hrdý na to, jaký jsem, místo toho, abych říkal, jak by všichni už dávno své auto odstavili po prvním kole v Baku, ale já jej dovezl na sedmém místě,“ ve zjevné narážce na slova Fernanda Alonsa.

Romain Grosjean přiznal, že stále sní o tom závodit pro Ferrari.

„To ale není ten důvod, proč jsem vstoupil do týmu Haas.“

Diskuse k článku

2 komentáře: “Grosjean: Britský tisk mě nemá rád, možná proto, že jsem Francouz”

  1. Jakub McL napsal:

    Parafráze Grosjeanovych slov…

  2. Jakub McL napsal:

    😭

Napsat komentář