Grand Prix Kanady: První letošní dvojité vítězství pro Mercedes!

Velkou cenu Kanady bez potíží ovládl Lewis Hamilton. Brit tak stáhl svoji ztrátu v šampionátu na prvního Sebastiana Vettela, který po lehké kolizi v úvodu zvládl dojet na čtvrté příčce.

Štítky: GP Kanady výsledky Zveřejněno 11. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Start se nejvíce vydařil Maxi Verstappenovi, který poskočil na druhé místo. Současně ale v první šikaně poškodil zadním kolem přední křídlo Sebastiana Vettela. Na rovince k druhé šikaně se Sainz střetl s Grosjenam a neovladatelné toro rosso trefilo Felipeho Massu. Na dráhu musel safety car.

Po restartu se definitivně rozpadlo Vettelovo přední křídlo, a tak Němec musel do boxů. V 11. kole selhala technika u Red Bullu, z druhého místa musel odstoupit Max Verstappen. Po prvních zastávkách v boxech vedl Hamilton s pohodlným náskokem na Bottase. Bojovalo se o třetí místo, když za Ricciardem těsně jeli Pérez, Räikkönen, Ocon a Vettel.

Ferrari se rozhodlo pro odlišnou strategii a oba své jezdce povolalo podruhé k mechanikům. Scudera na čerstvých gumách rychle stahovala force indie a třetího Ricciarda. Räikkönena ale postihly problémy s brzdami a k souboji v jeho podání nakonec nedošlo. V samém závěru Vettel předjel v první šikaně Ocona a vydal se stíhat Pérez.

Ten byl už dříve týmem žádán, aby před sebe pustil Ocona a dal mladému kolegovi šanci zaútočit na Ricciarda. Mexičan ale příkaz týmu neuposlechl, čímž svoji stáj možná připravil o šanci na pódium. Vettel nakonec zdolal i Péreze, na Force Indii tak zbylo páté a šesté místo. Třetí příčku uhájil Ricciardo a pro dvojité vítězství v pořadí Hamilton – Bottas si dojel Mercedes. Z desátého místa dvě kola před cílem odstoupil pro poruchu motoru Honda Fernando Alonso. McLaren tak jako jediný stále čeká letos na body.

Výsledky GP Kanady:

Podrobný průběh závodu:

Diskuse k článku

Napsat komentář