Ferrari v Austrálii porazilo Mercedes!

První závod nového roku vyhrál Sebastian Vettel před Lewisem Hamiltonem a Valtterím Bottasem. Ferrari se tak může radovat z vítězství poprvé od Velké ceny Singapuru 2015.

5 Štítky: GP Austrálie výsledky Zveřejněno 26. 03 2017 — Lukáš Štěrovský

Header-1000x200-01

Ještě před startem zaznamenal technické potíže domácí Daniel Ricciardo, jenž tak do Velké ceny vyrazil až ve třetím kole. Start se australského závodu se na první pokus kvůli chybnému postavení jednoho z vozů Toro Rosso ve startovním slotu nepovedl, na ten druhý žádné větší drama nenabídl, pozice na čele zůstaly nezměněny. Ve třetí zatáčce se Kevin Magnussen opřel do Marcuse Ericssona.

Na čele jezdil Lewis Hamilton, těsně stíhán Sebastianem Vettelem. Brit však hlásil potíže s přilnavostí, i proto zamířil v sedmnáctém okruhu k mechanikům, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Hamilton se totiž po výjezdu z boxů zařadil až za Maxe Verstappena, za nímž ztrácel drahocenný čas. Nizozemce však nebyl schopný předjet. Vettel zůstal na dráze o šest kol déle, během kterých si vyjezdil potřebný náskok pro to, aby i po návštěvě mechaniků zůstal před Hamiltonem.

Závod se jinak odehrával v poklidném duchu, avšak s relativně vysokou úmrtností. V cíli bylo klasifikováno pouze třináct pilotů z dvaceti.

Výsledky GP Austrálie:
C70xlbqXwAAhufe

C70t6VLX0AAZMQs

Podrobný průběh závodu:

Diskuse k článku

5 komentářů: “Ferrari v Austrálii porazilo Mercedes!”

 1. Tomáš Richtr napsal:

  Shazování Hamiltona vypadalo jak konkrétně?

 2. juress napsal:

  Opět profesionální komentář, obzvláště to shazování Hamiltona během přenosu, to už byl jiný level. Proč já to platím…

 3. Lukáš Štěrovský napsal:

  HonzaKoch: Detailní průběh kolo po kole níže v článku vám přijde málo?

 4. HonzaKoch napsal:

  A to je jako veškerý popis závodu??

 5. trencherman napsal:

  Tak první závod velkým zklamáním. Nic proti ferrari, ale Jetelovi to absolutně nepřeji. Doufám, že je to jeho poslední letošní úspěch.

Napsat komentář