GPF1 Fantasy League: Pět rad k úspěchu

Vítěz Fantasy league radí hráčům, jak zvolit tým.

Štítky: 2019 Zveřejněno 10. 04 2019 — Jiří Košta

I v letošním roce můžeš hrát GPF1 Fantasy League. Oficiální web formule 1 si pro tebe připravil pár rad, jak být úspěšný.

1. Tvůj turbo jezdec může být tvým černým koněm

Tvůj turbo jezdec je skvělým pomocníkem do týmu, dává ti dvojité body za víkend. Nicméně také mohou přijít i negativní body, proto je důležité se opravdu rozmyslet, než zadáš písmenko „T“.

„Je těžké odhadnout se začátkem roku, kdo bude skvělým jezdcem pod 19 milionů dolarů. V loňském roce to byl například Verstappen, který pro mě byl bez-mozkem. Přesto byl klíčem k mému vítězství ,“ říká expert na fantasy league Jochem Boender.

2. Mysli na další závody

Když hraje někdo šachy tak se říká, že mistr je třicet tahů napřed. Můžeš být také. Jelikož máš pouze jeden dovolený tah na závod, musíš se rozhodovat dopředu. Pokud tedy nevyužiješ jednu ze svých divokých karet.

3. Vyber si pravidelného bodujícího v poháru konstruktérů

Podle Jochema je především důležité si vybírat takový tým, který je konzistentní. To dává hráči možnost získávat pravidelné body.

„Jednoduše jsou Ferrari a Mercedes nejlepšími týmy. Nikdy jsem si ale nevybral Red Bull, protože měl hodně technických problémů. Kromě těchto dvou týmů jsem si ale bral i Haas,“ říká Jochen.

4. Kromě hlavy ale můžeš použít i srdce

Jochem porazil v loňském roce tisíce hráčů, ale i tak volil svého oblíbeného pilota.

„Pokaždé si beru svého oblíbeného pilota. Samozřejmě jsou zde i závody, kdy jsem ztratil nebo získal hodně bodů. Nicméně jsem se snažil vybírat ty nejvíce konzistentní jezdce. Je to stále jen hra, ale chci v ní být i úspěšný, proto jsem si tam kromě svého jezdce vybíral i jiné.“

5. Dokonči svůj tým až po třetím volném tréninku

Poslední bod je podle Jochema tím nejdůležitějším. Tým může vypadat dobře, může jezdit dobré časy, ale občas se stane, že jeden pilot rozbije vůz ve třetím tréninku. V takovém případě většinou nenastoupí do kvalifikace. Proto je dobré si svůj tým finalizovat až těsně před začátkem kvalifikace.

„Všem bych doporučil dokončit týmy až po FP3. V loňském roce naboural Verstappen v Monaku. Obzvlášť během takového závodu, jako je Monako nemůžete mít nikdy jistotu. Na papíře může jezdec vypadat dobře, ale občas se v tréninku trochu hledá. Během tréninků nevidíme až tak dobré srovnání, proto je dobré vše finalizovat až po tom posledním před kvalifikací.“

Diskuse k článku

Napsat komentář