Grand Prix Ruska: První vítězství pro Bottase!

Čtvrtá Velká cena sezony 2017 nabídla taktickou bitvu mezi Mercedesem a Ferrari, z níž nejlépe vzešel Valtteri Bottas, který získal první vítězství v kariéře. Fin v závěru musel odolávat velkému tlaku ze strany Sebastiana Vettela.

5 Štítky: GP Ruska výsledky Zveřejněno 30. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

V Soči se odehrálo drama ještě před startem, když Alonsovi selhal vůz v závěru zaváděcího kola. Start se nejlépe podařil Bottasovi, který překonal obě ferrari. V nájezdu do druhé zatáčky kolidovali Grosjean s Palmerem a na dráhu musel zpomalovací vůz.

Po restartování závodu musel odstoupit Ricciardo, který měl potíže s pravou zadní brzdou. Nedařilo se ani Hamiltonovi, kterému se přehříval vůz. Na čele jezdil Bottas před Vettelem, Räikkönenem a Hamiltonem, všichni se čtyřvteřinovými rozdíly.

Sebastian Vettel se jako jediný ze špičky rozhodl pro pozdější zastávku v boxech. Zatímco Hamilton na Räikkönena nestačil, Vettel postupně stahoval Bottase. V samém závěru se dostal dokonce na ztrátu menší než vteřina. Jeho snahu v posledním kole však překazil o kolo pozadu jedoucí Felipe Massa, který Vettela lehce zablokoval. Z prvního vítězství v kariéře se tak radoval Valtteri Bottas. Premiérové stupně vítězů letos zase získal krajan Räikkönen.

Výsledky GP Ruska:
C-qkvcgXsAEt_oR

Podrobný průběh závodu:

Diskuse k článku

5 komentářů: “Grand Prix Ruska: První vítězství pro Bottase!”

 1. Jakub McL napsal:

  Kolo 35 – VET zajíždí do boxu po 35 + zaváděcím + 3 kolech v Q2 (tedy celkem cca. po 40 kolech). Na úplně-úplně nejměkčí sadě!!!!!!!! Pirelli zabíjí závody nejvíc ze všech!!! Tahle guma má vydržet tak 7 kol. Pak padají všechny možný taktický možnosti… A ať mi nikdo neříká, že více dodavatelů je finančně neúnosné… Zvláště, když i nepoužitý gumy odvezou a
  „zešrotujou“… Motory taky nejsou univerzální (zaplať pán bůh), a že jejich vývoj rozhodně stojí více!!!!!!

 2. max- napsal:

  Souhlas velmi nudné 3/4 závodu, na konci jakž takž nějaké drama bylo, ale opravdu „velká nuda“ dnes. GP Monaka rozhodně patří mezi závody, které stojí za to sledovat.

 3. villonso napsal:

  Guru:
  Po prvním kole ani jedno předjetí. Takže nechápu to zbytečné vzrušení ze závěru kde nešlo vůbec o nic. Z toho musel být vzrušený jen člověk co nikdy neprožil ani jeden pěkný den.. Nejnudnější závod snad v historii f1. Dotaz na T.Richtra a tým, byl někdy závod že by se kromě startu ani jednou nepředjelo?? Doporučuju najít ve statistikách!! Protože jestli za tuhle WC někdo zaplatil takový tisíce, tak je mi ho upřímně líto.. To užije větší vzrušení u pohledu do pračky na zdlouhavý program.

  Ve Valencii 2009 0 předjížděcích manévrů.
  Ale k aktuálnímu závodu: předjíždělo se v boxech! Navíc, nudnější jsou mnohé VC Monaka!

 4. drgonzo napsal:

  bottas skvěle, červení jak by smet, jen ten mouřenín byl pátým kolem u vozu, jen tak dál!

 5. villonso napsal:

  Skvělý závod, obzvláště závěr! Gratuluji dobrému vojáku Švejkovi, toto vítězství si rozhodně zasloužil.
  P.S. At‘ už nikdo nepovažuje Soči za nejhorší okruh F1!

Napsat komentář