Grand Prix Ruska: První vítězství pro Bottase!

Čtvrtá Velká cena sezony 2017 nabídla taktickou bitvu mezi Mercedesem a Ferrari, z níž nejlépe vzešel Valtteri Bottas, který získal první vítězství v kariéře. Fin v závěru musel odolávat velkému tlaku ze strany Sebastiana Vettela.

5 Štítky: GP Ruska výsledky Zveřejněno 30. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

V Soči se odehrálo drama ještě před startem, když Alonsovi selhal vůz v závěru zaváděcího kola. Start se nejlépe podařil Bottasovi, který překonal obě ferrari. V nájezdu do druhé zatáčky kolidovali Grosjean s Palmerem a na dráhu musel zpomalovací vůz.

Po restartování závodu musel odstoupit Ricciardo, který měl potíže s pravou zadní brzdou. Nedařilo se ani Hamiltonovi, kterému se přehříval vůz. Na čele jezdil Bottas před Vettelem, Räikkönenem a Hamiltonem, všichni se čtyřvteřinovými rozdíly.

Sebastian Vettel se jako jediný ze špičky rozhodl pro pozdější zastávku v boxech. Zatímco Hamilton na Räikkönena nestačil, Vettel postupně stahoval Bottase. V samém závěru se dostal dokonce na ztrátu menší než vteřina. Jeho snahu v posledním kole však překazil o kolo pozadu jedoucí Felipe Massa, který Vettela lehce zablokoval. Z prvního vítězství v kariéře se tak radoval Valtteri Bottas. Premiérové stupně vítězů letos zase získal krajan Räikkönen.

Výsledky GP Ruska:
C-qkvcgXsAEt_oR

Podrobný průběh závodu:

Diskuse k článku

Napsat komentář