GP Rakouska: Šance na dohodu s úřady o pořádání závodu „dobré“

V Rakousku probíhají výrazné snahy o pořádání závodu formule 1 v původním termínu, stejně jako snahy o konání druhé velké ceny na stejném okruhu jen o několik dní později. Záleží primárně na rozhodnutí rakouské vlády. Závody, pokud by se je povedlo uspořádat, by se nejen konaly za nezvyklých opatření, ale především bez diváků na tribunách.

Štítky: 2020 GP Rakouska Zveřejněno 20. 04 2020 — Tomáš Richtr

Red Bull by chtěl závod v Rakousku. Poradce majitele Red Bullu, Ditricha Mateschitze, Helmut Marko, vyjednává s rakouskou vládou o možnostech uspořádání velké ceny.

Rakousko postupně uvolňuje opatření po kulminaci současné pandemické krize. Hromadné sportovní a jiné společenské akce budou však zakázány ještě dlouho a na řadu přijdou až jako úplně poslední. Rakouský Red Bull, který ve formuli 1 provozuje dva týmy (Red Bull a Alpha Tauri/Toro Rosso) a je současně majitelem Red Bull Ringu a promotérem Velké ceny Rakouska, pracuje na plánech, jak velkou cenu alespoň pro televizní kamery uspořádat. A nejen jednou.

Současný (oficiální, byť nereálný) stav kalendáře 2020

Do dějiště velké ceny u rakouského Zeltwegu ve Štýrsku by neměli přístup ani diváci, ani novináři z psaných médií nebo individuálních televizních společností. Počet členů každého týmu by byl omezen na minimum. Měli by potvrzení o negativním testu na nový pandemický virus a po skončení jízd by nepřišli do kontaktu s místní komunitou. Byli by přepraveni na blízké hotely a zůstali v nich.

Členové týmu by v Rakousku zůstali na druhý závod, který by se mohl konat o víkend později po původně plánované Velké ceně Rakouska 5. července.

Helmut Marko jasně upozorňuje, že plány se musí vejít do limitů daných rakouskými úřady v době zamýšleného konání závodů.

„Šance jsou dobré,“ uvedl Helmut Marko.

Vedle Rakouska ochotu uspořádat více závodů na stejném okruhu prezentovaly Silverstone a Catalunya-Barcelona.

Mistrovství světa daného ročníku formule 1 si žádá alespoň osm velkých cen na třech různých kontinentech podle regulí FIA.

Diskuse k článku

Napsat komentář