GP Mexika: Z vítězství se raduje Verstappen, Hamilton získal čtvrtý titul!

Sezona 2017 je definitivně rozhodnuta, když Lewis Hamilton bere čtvrtý titul mistra světa a zařadil se tak do historických tabulek po bok Sebastiana Vettela a Alaina Prosta. Britovi stačilo k úspěchu deváté místo, Sebastian Vettel totiž – kvůli kolizi s pilotem Mercedesu v úvodu – skončil až čtvrtý.

3 Štítky: GP Mexika výsledky Zveřejněno 29. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Drama se odehrálo už v prvních zatáčkách. Verstappen se totiž dokázal s vypětím všech sil dostat před Vettela, který si ale o Nizozemce poškodil přední křídlo. Toho chtěl využít Lewis Hamilton, jenže Vettel kolidoval i s ním. Výsledkem byly vynucené pit stopy pro oba aspiranty na titul, Brita totiž postihl defekt. Začala tak stíhající jízda, která měla rozhodnout o tom, zda bude Hamiltona slavit titul už v mexické Grand Prix.

O poznání lépe se dopředu propracovával Vettel, zatímco na čele pohodlně ujížděl Max Verstappen Valtterimu Bottasovi. Smůlu měl třetí Esteban Ocon, který stavěl pár kol před tím, než byl v důsledku odstoupení Brendona Hartleyho aplikován virtuální safety car. Ten využila většina pilotů k zastávce v boxech s úsporou času, Räikkönen se tak vyšplhal na třetí místo.

Závod mimochodem poznamenala vysoká úmrtnost motorů Renault, když nedokončili hned čtyři jezdci jezdící s francouzským agregátem. Zbytek Velké ceny nabídl obrázek podobný předchozímu dění. Sebastian Vettel se propracoval až na čtvrtou příčku, Lewis Hamilton bral devátou pozici. S ohledem na pořadí v šampionátu to znamená, že se Brit předčasně stal čtyřnásobným šampionem a vyhrál sezonu 2017!

Výsledky GP Mexika:
DNVXmHqW4AIBQNg

Podrobný průběh závodu:

Diskuse k článku

Napsat komentář