GP Mexika i přes zemětřesení stále v plánu

Mexiko zasáhla ničivá zemětřesení, okruh bratří Rodríguezů však zůstal nepoškozen.

Štítky: GP Mexika Zveřejněno 24. 09 2017 — Pavel Fabry

Pořadatelé Velké ceny Mexika stále pracují na tom, aby jejich závod formule 1 proběhl, přestože zemi během týdne zasáhlo ničivé zemětřesení, které si již vyžádalo stovky lidských životů. Závodit by se přitom mělo už na konci října.

Organizátoři podle svých slov finalizují plány pro mexickou grand prix. Okruh má za sebou dvě inspekce, které zkoumaly následky zemětřesení, ani jedna přitom nepřinesla žádné důvody k obavám.

Federico González, generální ředitel Velké ceny Mexika, řekl: “Měli jsme veliké štěstí. Prohlédli jsme Autódromo Hermanos Rodríguez a můžeme potvrdit, že trať neutrpěla žádné škody a je v optimální kondici pro závod. Naší prioritou je teď však obnova města. Stojíme za všemi jednotlivci i rodinami, kteří byli zasaženi.

Mexický duch lidskosti a odhodlání jsou silami, se kterými je třeba počítat a je povzbuzující vidět je po celém městě v akci. Jak bylo demonstrováno při posledních dvou mexických grand prix, když se Mexičané dají dohromady, dokážou neuvěřitelné věci.

Rodrigo Sánchez Peraza, marketingový ředitel GP Mexika řekl, že úpravy okruhu, které byly provedeny před návratem závodu do kalendáře F1, byly koncipovány i na případná zemětřesení. Podle jeho slov může závod posloužit jako vzpruha pro národ, který si v uplynulém týdnu prošel velmi těžkou zkouškou.

“Nadále budeme pokračovat s prohlídkami, ale momentálně skutečně není, čeho se obávat. Budeme závodit,” řekl. “Musíme zůstat pospolu ve špatném i dobrém. Myslím, že je to silná zpráva a něco, co my musíme ukázat. Stejnou hrdost, kterou vidíte na tribunách, teď vidíte i v těch poškozených oblastech.”

Svou pomocí přispěli například mexický podnikatel Carlos Slim, který pomohl do formule 1 Sergiu Pérezovi. Slim slíbil pět pesos za každé darované peso. Podobně se vyjádřil také samotný Pérez.

Diskuse k článku

Napsat komentář