GP Japonska: Hamilton se výhrou přiblížil k titulu, Ferrari opět propadlo

Ferrari se od startu závodu v Singapuru nedaří. V Japonsku opět doplatilo na technické problémy, když Sebastian Vettel odstoupil po pár kolech a jeho ztráta v šampionátu na prvního Lewise Hamiltona narostla na skoro šedesát bodů. Brit si totiž dojel pro vítězství, když se ubránil překvapivě rychlému Maxi Verstappenovi.

2 Štítky: GP Japonska výsledky Zveřejněno 8. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Stejně jako během minulého závodu i v Japonsku potkaly Ferrari technické problémy ještě před startem. Sebastian Vettel měl potíže (zřejmě se zapalovací svíčkou) a přestože odstartoval, okamžitě se začal propadat polem. V nájezdu do první zatáčky se před něj na druhé místo dostal Verstappen, posléze i Ocon, Ricciardo a Bottas. Směrem dolů navíc putoval po souboji s Hülkenbergem i Räikkönen.

V esíčkách hned po startu chyboval ve svém posledním závodě za Toro Rosso Carlos Sainz a na dráhu musel safety car. Krátce po restartu závod Sebastian Vettel odstoupil zajetím do boxů. V desátém kole byl aktivován režim virtuálního safety caru po havárii Marcuse Ericssona. Potom, co se opět začalo závodit, se před čtvrtého Ocona dostali Ricciardo i Bottas. Právě Fin, posazený na alternativní strategii, pomohl kolegovi Hamiltonovi po prvních zastávkách v boxech, když Britovi přepustil pozici a po několik kol blokoval Verstappena, než odbočil k mechanikům.

Ve 42. kole musel pro poruchu DRS a poškozené zadní křídlo z bodované pozice odstoupit Nico Hülkenberg. Závěr závodu nabídl ještě ostrý souboj v první zatáčce, ve které se Magnussen přehnal přes osmého Massu, čehož využil i Grosjean. Ve 48. kole kvůli selhání pravé přední pneumatiky havaroval Lance Stroll. V posledních kolech se Max Verstappen přiblížil na dostřel Lewise Hamiltona, jenže souboj o vítězství zhatili o kolo jedoucí Alonso a Massa. Oba piloti totiž uhnuli prvnímu Hamiltonovi, ale druhého Verstappena před sebe tak rychle nepustili. Hamilton si tak dojel pro vítězství a navýšil náskok na čele šampionátu na 59 bodů na Vettela.

Výsledky GP Japonska:
DLmJN70XkAADp-M

Podrobný průběh závodu:

Diskuse k článku

Napsat komentář